„Kulturalne Lato” z Młynem Wiedzy

Zdjęcie nauczycielki z uczniami patrzącymi w ekran tabletu

„Kulturalne Lato” z Młynem Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do wspólnej zabawy nauką podczas „Kulturalnego Lata”. W drugi weekend lipca centrum nauki zaprasza na minipiknik popularnonaukowy, który odbędzie się na Bulwarze Filadelfijskim w okolicach sceny na Wiśle.

Stanowiska przygotowane przez Młyn Wiedzy będą dostępne nieodpłatnie w godz. 11.00-17.00 w dniach 8-9 lipca. Namioty doświadczalne Centrum staną na Bulwarze Filadelfijskim w okolicach sceny na Wiśle. Animatorzy centrum nauki przygotowali pięć atrakcji. – Na jednym z nich zbudujemy rakietę z papieru, balonika i słomki, spróbujemy skonstruować również rakietę, dla której paliwem będzie musująca tabletka. Dodatkowo spróbujemy wspólnie stworzyć wodną rakietę – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna.

Podczas pikniku nie może zabraknąć kreatywnego majsterkowania. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli stworzyć pojazdy, maszyny oraz różne mechanizmy z materiałów codziennego użytku. Kreatywne klamerki to kolejne stanowisko, na którym powstaną klamerkowe ozdoby. – Chcemy pokazać, że przy pomocy rzeczy, które wydają nam się zbędne w domu, można stworzyć zupełnie nowe przedmioty, które będą miały praktyczne zastosowanie – mówi Marcin Centkowski.

Pracownicy Młyna Wiedzy wraz uczestnikami pikniku przyjrzą się dokładnie składnikom pokarmowym. – Pokażemy, jak dzięki eksperymentom chemicznym można wykryć w pokarmach obecność cukrów, tłuszczów, witamin. Wskażemy, jakie są skutki niedoboru i nadmiaru witamin w naszym organizmie oraz dzięki różnym zagadkom spróbujemy wspólnie odtworzyć piramidę żywienia – informuje Elżbieta Pracharczyk-Byszewska z Młyna. Podczas wydarzenia nie zabraknie dodatkowych atrakcji takich jak interaktywne mobilne eksponaty: chińczyk i labirynt.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do skorzystania z propozycji warsztatów, zwiedzania interaktywnych wystaw i rzecznej ścieżki zwiedzania. Wakacyjne propozycje jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim można znaleźć na stronie internetowej: http://mlynwiedzy.org.pl/wakacje2017-warsztaty-centrum-nowoczesnosci-mlyn-wiedzy/

 

Administrator KPPE
administrator@edupolis.pl

Organizacja: Departament Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie