Kujawsko-Pomorska e-Szkoła – plan lekcji na przyszły tydzień

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła – plan lekcji na przyszły tydzień

Lekcje prowadzone w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory odnotowaliśmy ponad 400 tysięcy wyświetleń. Przed ekranami zasiadają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale też z kraju i zagranicy. Rozpoczęliśmy w poniedziałek 16 marca od lekcji dla ósmoklasistów i maturzystów. Po tygodniu uruchomiliśmy zajęcia także dla uczniów klas IV, V, VI i VII szkoły podstawowej i wszystkich klas szkoły średniej. Już od poniedziałku (30 marca) ruszamy z nowym, zawierającym jeszcze więcej lekcji, planem zajęć.

Do kujawsko-pomorskich szkół podstawowych uczęszcza 178 tysięcy uczniów, do szkół ponadpodstawowych – ponad 80 tysięcy. W tym roku w regionie maturę zdawać będzie blisko 21 tysięcy osób. Do egzaminu ósmoklasistów przystąpi blisko 20 tysięcy uczniów.

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. 

Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa osiągnęła tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To utwierdza nas, że nasze działania są właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Obecnie prowadzimy do dwudziestu lekcji dziennie, uruchamiamy też wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z rekolekcjonistą. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tej projekt – nauczycielom, pedagogom, pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spółce Conectio – mówi marszałek Piotr Całbecki

Transmisję lekcji rozpoczęliśmy 16 marca. Pierwszą nadawaną przez nas lekcją był język polski poprowadzony przez Jolantę Serocką. Film obejrzało 22 tysiące osób.

Wypowiedź marszałka Piotra Całbeckiego (audio)

Wypowiedź polonistki z X LO w Toruniu Jolanty Serockiej

Nadajemy codziennie do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

W pierwszym tygodniu na naszej stronie z zajęciami Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej odnotowaliśmy ponad 270 tysięcy wejść. Liczba ta stale rośnie. Obecnie zaobserwowaliśmy ponad 400 tysięcy odsłon. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje dla szkół podstawowych. Spośród wczorajszych (26 marca) zajęć, największą oglądalność zyskała lekcja biologii dla kasy V przygotowana przez Julię Idziak. Zajęcia wyświetlono ponad 4 tysiące razy.

Zajęcia oglądają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i z całego kraju. Odnotowaliśmy także setki wejścia z zagranicy. Kujawsko-Pomorską e-Szkołę najczęściej odwiedza Polonia z Ukrainy. Zaobserwowaliśmy również wejścia z  Wielkiej Brytanii,  Niemiec, Holandii, Stanów Zjednoczonych, a nawet z Egiptu.

Plan zajęć na bieżący tydzień (od 23 do 27 marca) dla:

Plan zajęć na nadchodzący tydzień (od 30 marca do 3 kwietnia) dla:


Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Uruchomiliśmy już dwa studia, z którego nadawane są zajęcia. Ulokowaliśmy je w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,835,961