Krótka opowieść o urokliwym zakątku

Krótka opowieść o urokliwym zakątku

7 km od brzegów Wisły, nad jeziorem znajduje się malutka wieś – Poledno. Położona jest około 10 km na południowy-wschód od Świecia. Malowniczy, pagórkowaty teren prowadzi do bram posiadłości związanych z pałacem w Polednie. Wśród pięknego starodrzewu: buków, grabów, klonów i lip usytuowany jest pałac zbudowany w XIX w. Na rozległym obszarze ówczesnego majątku znaleźć można wiele zabudowań folwarcznych. Część z nich wykorzystana została do stworzenia unikalnego kompleksu turystycznego.

Odnajdziemy tu stylowe wnętrza hotelowe, ekskluzywną restaurację, sale konferencyjne o pięknej architekturze, a przede wszystkim niezwykłą wystawę przyrodniczo-etnograficzną. Stanowi ona doskonale zaprojektowany skarbiec przyrody pięciu kontynentów. Jest to cudowne miejsce dla wszystkich tych, których fascynuje świat fauny i towarzyszącej jej flory. Ukazuje jednak nie tylko rośliny i zwierzęta, ale także całe biomy wraz z ich krajobrazami i kulturami. Wystawa Edukacyjno-Przyrodnicza jest owocem wielkiej pasji podróżniczej Właścicieli obiektów, którzy podczas  wypraw w różne zakątki świata pozyskali wiele eksponatów. Ponad 140 gatunków dzikich zwierząt znalazło się na wystawie w scenerii przedstawiającej ich naturalne warunki bytowania. Tajga, tundra, góry skaliste, step i preria, pustynia i sawanna to tylko niektóre z wartych obejrzenia elementów wystawy. W Polednie świat dzikiej przyrody zaskakuje, pełen jest dźwięków i odgłosów. Wszystko wokół ożywa, spełnia się odwieczne marzenie człowieka o podróży dookoła świata.

Wystawę wykonano z rozmachem, a jednocześnie z  olbrzymim pietyzmem, dbając jednakowo o każdy nieomal szczegół.

Oprócz uczty dla podniebienia w restauracji hotelowej oraz niezapomnianej przygody przeżytej na wystawie przyrodniczo-etnograficznej warto pospacerować alejkami wokół jeziora, zwiedzić wystawę zabytkowych maszyn rolniczych, skorzystać z pobliskich ścieżek rowerowych lub powędkować nad poledniańskim jeziorem.

Z myślą o najmłodszych przygotowano ciekawy plac zabaw.

 

Zapraszamy!

Przewodnicy Wystawy Edukacyjno-Przyrodniczej

Administrator KPPE
administrator@edupolis.pl

Organizacja: Departament Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666327