Królowa sportu pokochała Włocławek z wzajemnością

96-pzla-mistrzostwa-polski-w-lekkiej-atletyce-2020-osir-wloclawek

Królowa sportu pokochała Włocławek z wzajemnością

Polski Związek Lekkiej Atletyki              Urząd Miasta Włocławek

Po ubiegłorocznych mistrzostwach Polski czas na kolejne duże lekkoatletyczne wydarzenie we Włocławku. Od 30 lipca do 1 sierpnia miasto będzie gospodarzem mistrzostw Polski do lat 18.

W zawodach weźmie udział przeszło 1000 sportowców, trenerów oraz sędziów. To kolejne duże wydarzenie lekkoatletyczne, które w zagości we Włocławku.

Jako miasto stawiamy na sport, a lekkoatletyka jest jednym z naszych priorytetów. Pokazujemy to wspierając kluby i sportowców, ale także organizując duże wydarzenia. W 2018 roku sprawdziliśmy się jako gospodarz mistrzostw U20, a przed rokiem przeprowadziliśmy najbardziej prestiżowe zawody, czyli mistrzostwa Polski z udziałem największych postaci królowej sportu. Teraz czas ugościć wschodzące gwiazdy, potwierdzając w ten sposób pozycję Włocławka na lekkoatletycznej mapie Polski – podkreśla Marek Wojtkowski, Prezydent Włocławka.

Trzydniowe zawody będą dla młodych lekkoatletów szansą na wywalczenie kwalifikacji do reprezentacji Polski.

Mistrzostwa we Włocławku będą dla zawodników sprawdzianem formy i ostatnią szansą na wywalczenie kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów młodszych. Ta impreza odbędzie się w drugiej połowie sierpnia w Rieti, we Włoszech – mówi odpowiedzialny w PZLA za szkolenie młodzieży Marcin Góra.

53. PZLA Mistrzostwa Polski U18 odbędą się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku pomiędzy 30 lipca i 1 sierpnia 2021. Zawody zorganizowane zostaną w obowiązującym w tym czasie reżimie sanitarnym.

 

Maciej Jałoszyński

 

Źródło: pzla.pl

Fot. gł. 96. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 2020, OSiR Włocławek (źródło: http://osir.wloclawek.pl/galeria/96-pzla-mistrzostwa-polski-w-lekkiej-atletyce/#&gid=1&pid=4)

2 kwietnia 2021

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,747,955