KOS 2023 – uroczysta gala wręczenia nagrody

Statuetka KOS Nagroda Poetycka im. Kazimierza Hoffmana - czarny ptak na marmurowym cokole.

KOS 2023 – uroczysta gala wręczenia nagrody

logotyp: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w BydgoszczyOrganizator konkursu literackiego zaprasza na galę wręczenia nagrody KOS za najlepszy tom poetycki 2022 roku.

W czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Hoffmana do nagrody nominowano: Wielkie rzeczy Wojciecha Bonowicza (Wydawnictwo a5), Miasto z indu Krystyny Dąbrowskiej (Wydawnictwo a5), Furtian Anny Piwkowskiej (Wydawnictwo Znak), Dwie trzecie wody Urszuli Sieńkowskiej-Cioch (Fundacja Słowo i Obraz) oraz Martwe i Ozdobne Marcina Zegadły (Instytut Mikołowski).

Konkurs organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy adresowany jest do autorów, którzy w roku poprzedzającym edycję konkursu wydali tom poetycki. Zwycięzca otrzyma statuetkę KOS-a oraz nagrodę w wysokości 15 000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Prowadzenie: Tomasz Raczek
Laudacja: Iwona Smolka

Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ zespołu Marynata Gipsy Trio.

Szczegóły, w tym prezentacja nominowanych tomów, dostępne są na stronie konkursu.

Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Termin: 3 czerwca 2023 (sobota), godz. 17:00

_

29 maja 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,271,459