Konkurs stypendialny do zagranicznych szkół prywatnych

Konkurs stypendialny do zagranicznych szkół prywatnych

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego - logo

Trwa nabór wniosków ogłoszony przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego o przydzielenie stypendiów dla uczniów w zagranicznych szkołach prywatnych.  To szansa dla uczniów polskich szkół, którzy marzą o międzynarodowej edukacji w Wielkiej Brytanii i Austrii w latach szkolnych 2024-2026.

Konkurs skierowany jest do uczniów klasy drugiej szkół ponadpodstawowych. Nauka w szkołach obejmuje dwa ostatnie lata szkoły ponadpodstawowej i kończy się maturą brytyjską A-Levels we wszystkich szkołach w Wielkiej Brytanii oraz maturą międzynarodową International Baccalaureate (IB) w szkole w Austrii i w wybranych szkołach w Wielkiej Brytanii (Rugby School, Stonyhurst College oraz Worth School).

To jest oferta dla uczniów:

  • wrażliwych na dobro drugiego człowieka, zainteresowanych wykorzystaniem zdobytej wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia pracując na rzecz innych,
  • zainteresowanych nieustannym rozwojem osobistym i otwartych na odmienny od własnego punkt widzenia,
  • wszechstronnie uzdolnionych, pracowitych i ambitnych,
  • dojrzałych, niezależnych i odpornych na wyzwania czekające uczniów mieszkających w szkole z internatem daleko od domu rodzinnego,
  • ze wszystkich środowisk, bez względu na sytuację materialną rodziny.

 

Na drodze tegorocznego konkursu, kandydaci otrzymają rekomendację do następujących szkół:

Wielka Brytania:

  • Chigwell School
  • Clifton College
  • Downside College
  • Dulwich College
  • Rugby School
  • Stonyhurst College
  • Woldingham School
  • Worth School

 

Austria:

  • Danube International School

 

Tradycyjnie powyższe szkoły przyjmują do grona swoich uczniów 1-2 kandydatów w każdej edycji konkursu. Liczba miejsc uzależniona jest od ich dostępności oraz od profilu kandydatów zakwalifikowanych do finałowych rozmów z komisją konkursową.

Miejscom w szkołach towarzyszą stypendia pokrywające do 100% kosztów nauki, zakwaterowania oraz wyżywienia. Ich wysokość jest uzależniona od indywidualnych potrzeb finansowych kandydata.

Warunki formalne

Aby wziąć udział w konkursie, kandydaci muszą spełniać następujące warunki formalne:

  1. Uczestnicy konkursu muszą być uczniami drugiej klasy szkoły ponadpodstawowej (liceum ogólnokształcącego, liceum specjalistycznego lub technikum). W przypadku uczęszczania do szkoły nieużywającej systemu polskiego, uczeń musi być uczniem klasy trzeciej od końca, tak, żeby ostatnie dwa lata edukacji ponadpodstawowej mógł/mogła spędzić na stypendium.
  2. Uczestnicy konkursu muszą wykazać średni wynik egzaminu ósmoklasisty dla części z języka polskiego oraz matematyki minimum 80% (np. 76% z polskiego oraz 88% z matematyki dają średnią powyżej 80% i spełniają ten warunek, ale odpowiednio 65% oraz 93% już nie).
  3. Uczestnicy konkursu muszą wypełnić i wysłać przez internet formularz aplikacyjny (zwany dalej „Formularzem”) do 7 stycznia 2024 r.
  4. Każdy niepełnoletni Uczestnik jest zobowiązany do uzyskania zgody rodzica/ opiekuna prawnego na udział w programie. Zgoda będzie potwierdzona podczas III etapu konkursu.

 

 

Regulamin konkursu

I Etap – Formularz aplikacyjny

Formularz aplikacyjny należy wypełnić do 7 stycznia 2024 r. do godz. 23.59. Formularz aplikacyjny

II Etap – Rozmowy kwalifikacyjne

Etap drugi odbędzie się w pierwszej połowie lutego 2024 r. i będzie polegać na rozmowie uczestników z Komisją Konkursową. Rozmowa będzie prowadzona zarówno w języku polskim i angielskim, a jej dokładna lokalizacja w Polsce zostanie potwierdzona wraz z ogłoszeniem listy kandydatów zaproszonych do II Etapu Kwalifikacji.

III Etap – Rozmowy kwalifikacyjne

Etap trzeci odbędzie się w drugiej połowie marca 2024 r. i będzie polegać na rozmowie uczestników z Komisją Konkursową oraz dyrektorami wybranych szkół. Rozmowa zostanie przeprowadzona w pełni w języku angielskim, a jej dokładna lokalizacja w Polsce zostanie potwierdzona wraz z ogłoszeniem listy kandydatów zaproszonych do III Etapu Kwalifikacji.

IV Etap – Potwierdzenie nominacji

W oparciu o aplikację, przedłożone dokumenty oraz bezpośrednią rozmowę z kandydatem, Komisja Konkursowa nominuje poszczególnych kandydatów na miejsca w wybranych szkołach. Ostateczna decyzja o przyjęciu nominacji Komisji Konkursowej i przyznaniu miejsca w szkole należy do dyrektora każdej ze szkół.

Pytania można kierować na adres: kontakt@pss.edu.pl.

Źródło:  Polish Scholarship Scheme

_

14 grudnia 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7059979