Komiks? Obecny! – konferencja w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Komiks? Obecny! – konferencja w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

27 marca 2019 r. (środa) w godz. 14.00-18.30 Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza nauczycieli i bibliotekarzy z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konferencji “Komiks? Obecny! Tematem spotkania jest komiks jako ważny element kultury popularnej, forma przekazu istotnych treści oraz narzędzie edukacji.

W trakcie konferencji prelegenci postarają się zwrócić uczestnikom uwagę na obecność komiksu w różnych dziedzinach, m.in. w historii, literaturze, sztuce, psychologii, socjologii, edukacji czy w zbiorach bibliotek. Zaprezentowana zostanie historia i znaczenie komiksu na świecie i w Polsce. Występujący omówią różne rodzaje komiksów m.in.: historyczne, społeczne, bibliotekarskie. Szczególną uwagę zwrócą na walory dydaktyczne komiksu, który jest doskonałym narzędziem wspierającym edukację szkolną i od wielu lat jest w niej obecny. Doskonale sprawdza się jako pomoc dydaktyczna, środek wyrazu, medium komunikacyjne i artystyczne. O wykorzystaniu komiksu w pracy z uczniami na różnych przedmiotach opowiedzą toruńscy nauczyciele.

Konferencja jest kontynuacją cyklu konferencji Licencja na czytanie promujących czytelnictwo, który jest realizowany w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu od 2016 roku.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona (60 miejsc), decyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja odbędzie się w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

Oprac.
Wiesława Budrowska
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Licencja_na_czytanie_IV_-_program

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,263,776