Kiermasz wielkanocny i warsztaty w Muzeum Etnograficznym

Kiermasz wielkanocny i warsztaty w Muzeum Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza 7 kwietnia w godz. 10.00-15.00 na kiermasz wielkanocny, który poprzedzą rodzinne warsztaty „Sobota z jajem” (6 kwietnia w godz. 16.00-18.00).

Na kiermasz przyjedzie ponad 100 twórców ludowych z różnych regionów Polski, Litwy i Ukrainy. Będzie to okazja do zakupienia niepowtarzalnych, ręcznie wykonanych przedmiotów, które posłużyć mogą do ozdobienia koszyka ze święconką czy wielkanocnego stołu. Pojawią się tradycyjne palmy, pisanki, regionalne hafty, wyroby z wikliny i ceramiki oraz rzeźba, drewniane i szmaciane zabawki, a także oryginalna biżuteria. Nie zabraknie domowych wypieków, potraw i miodów. W trakcie imprezy, o godz. 11.00, 12.00 i 13.00, pracownicy Muzeum oprowadzą chętnych po aranżacjach świątecznych w Parku Etnograficznym.

Bilety na kiermasz: normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł, rodzinny – 10 zł.

W sobotę 6 kwietnia w godz. 16.00-18.00 odbędą się rodzinne warsztaty zdobienia jajek i wyrobu palm z krepy. Uczestnicy spotkania będą mieli niecodzienną okazję nauczenia się technik zdobniczych od twórców ludowych z Kurpiów. Elżbieta Prusaczyk i Józef Pokora pokażą jak tworzyć wielobarwne pisanki zdobione woskiem, a Czesława Kaczyńska i Marianna Pokora zaprezentują sztukę wykonywania kwiatków i palm z bibuły. Uwaga! Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ugotowanych jaj i wydmuszek.

Sala widowiskowa. Koszt udziału: ulgowy – 10 zł, normalny – 15 zł, rodzinny – 40 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,139,035