Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate

Lipnowski Klub Kyokushin Karate logotyp

3 czerwca br.  w Świnoujściu odbyły się 50. Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate Kyokushin. Tym razem na mistrzostwa z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate pojechali sami szkoleniowcy.

Shihan Paweł Olszewski 5 Dan, który zajął 4 miejsce w kata seniorów ze stratą 0,1 pkt. do strefy medalowej na 11 zawodników w tej konkurencji, Sensei Angelika Sielczak 2 Dan, która uplasowała się na 5 miejscu w konkurencji kata seniorek na 14 zawodniczek. Między pierwszą piątką w tej kategorii były nie wielkie różnice, dzieliły dziesiąte pkt. oraz Sempai Szymon Majewski 1 Kyu, który został brązowym medalistą MP w kumite -75 kg.

Szkoleniowcy wypadli bardzo dobrze, zajmując wysokie lokaty na najważniejszej imprezie sportowej Polskiego Związku Karate. Młodzi adepci LKKK mają wspaniałych szkoleniowców z ogromnymi sukcesami, z których mogą brać przykład. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes PZK Maciej Sokołowski, Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak oraz Wiceprezes PZK Wacław Antoniak.