Jak zdobyć Nagrodę Nobla?

Jak zdobyć Nagrodę Nobla?

Jak zdobyć Nagrodę Nobla?

Fundacja Olgi Tokarczuk + Wrocławski Dom Literatury - logotypyFundacja Olgi Tokarczuk i Wrocławski Dom Literatury zapraszają uczniów i uczennice szkół podstawowych do próby sił w roli pisarek i pisarzy. Konkurs polega na stworzeniu krótkiej bajki, opowiadania albo początku opowieści inspirowanych pierwszą powieścią, którą Olga Tokarczuk zaczęła pisać w wieku 12 lat – o wielodzietnej rodzinie czarodziejów, która przeprowadza się z miejsca na miejsce i nigdzie nie może zapuścić korzeni. Co ciągle pcha ich do przodu? Czy współcześni czarodzieje to podróżnicy, uchodźcy, emigranci?

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do dwóch grup wiekowych: klasy 4-5  oraz klasy 6-8.

Do konkursu można zgłaszać teksty literackie, które nie przekraczają 6 tysięcy znaków (ze spacjami). Prace należy przesyłać na adres: konkurs@literatura.wroclaw.pl, wpisując w tytule: Jak zdobyć Nagrodę Nobla? Konkurs dla szkół podstawowych. Szkoła może zgłosić maksymalnie 5 prac w każdej z kategorii. Każde zgłoszenie musi zawierać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie oraz dane kontaktowe nauczyciela.

Prace oceniać będzie jury w składzie: Dorota Hartwich, Marta Kisiel, Katarzyna Radziwiłł, Agnieszka Urbańska i Magdalena Zarębska.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 listopada 2020 r. Wyniki zostaną ogłoszone w rocznicę otrzymania przez Olgę Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla, 10 grudnia 2020 r. na stronie internetowej www.literatura.wroclaw.pl. Na laureatów czekają książki z autografem Noblistki i czytniki e-booków.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646378