Jak to się robi? – spotkanie sieci współpracy i samokształcenia KPCEN Toruń

Jak to się robi? – spotkanie sieci współpracy i samokształcenia KPCEN Toruń

 

Jak to się robi?

Na zaproszenie Danuty Potręć (konsultantka KPCEN) w spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia uczestniczył Dariusz Chrobak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie, poeta, działacz regionalny. Trzecie już w tym roku szkolnym spotkanie odbyło się 19 lutego 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu.

Dariusz Chrobak na przykładzie swoich doświadczeń opowiadał, jak motywuje siebie, nauczycieli oraz uczniów. Wyróżnił kilka sposobów motywowania, wśród nich: osobiste zaangażowanie, docenienie każdego, dostrzeżenie w każdym predyspozycji do zróżnicowanych działań, miłość do dzieci-uczniów, dawanie przestrzeni do niedoskonałości i popełniania błędów, wspieranie, kiedy zachodzi taka potrzeba, posiadanie własnej pasji, ale też wykorzystywanie okazji i rocznic do podjęcia działań. Przeczytał kilka swoich wierszy, które odzwierciedlały poruszane kwestie, a zarazem były odbiciem zainteresowań autora, czyli zabawy słowem.

Pytania zadawane przez uczestniczki sieci oraz reakcja na to, o czym mówił dyrektor wskazywały na ożywienie ich emocji oraz wagę poruszanego zagadnienia w kontekście pracy i życia osobistego.

Tradycyjnie już Elżbieta Wiśniewska, nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej, przygotowała i zaprezentowała pozycje książkowe nawiązujące do omawianej tematyki, z którymi zapoznały się uczestniczki sieci.

Kolejne spotkanie wyznaczone zostało na 9 kwietnia 2019 r. Tematem przewodnim będzie wykorzystanie narzędzi dialogu motywującego w pracy wychowawczej nauczyciela.

Danuta Potręć – Pracownia Informacji i Promocji KPCEN w Toruniu

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640856