Imprezy w Muzeum Etnograficznym

Imprezy w Muzeum Etnograficznym

Zapomniane AGD. Kuchenna podróż w czasie

W sobotę 27 kwietnia o godz. 14.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na “Zapomniane AGD. Kuchenną podróż w czasie”. To impreza w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

W programie wykład z pogranicza antropologii jedzenia i antropologii rzeczy na temat przeobrażeń w świecie kuchni w okresie od początku XX wieku do lat 70. XX wieku. Na spotkaniu będzie można również obejrzeć kuchenne zabytki z muzealnej kolekcji, niekiedy zapomniane już urządzenia, przybory i naczynia kuchenne, poznać ich historię oraz zasady działania.

Prowadzenie: Grażyna Szelągowska. Impreza dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych. Arsenał. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 15 kwietnia będą przyjmowane pod adresem: gra.szel@wp.pl i numerem tel.: 56/62 280 91 wew.18


Finisaż z projekcją

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza we wtorek 30 kwietnia o godzinie 12.00 na finisaż wystawy czasowej “Wileńskie kiermasze, jarmarki i odpusty. Fotografie Bolesławy i Edmunda Zdanowskich”.

Podczas spotkania zaprezentowany będzie film dokumentalny “Fotografowie Andrzeja Ciecierskiego”. Produkcja zrealizowana w 2019 r. przez TVP Gdańsk poświęcona jest Zdanowskim, ich życiu i działalności, w filmie wykorzystano również materiały z toruńskiej wystawy.

Po zakończeniu projekcji po ekspozycji oprowadzą jej autorki – Jolanta Jakubowska i Justyna Słomska-Nowak.

Bilety: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny 12 zł.

Więcej informacji o wystawie.

Katalog „Wileńskie kiermasze, jarmarki i odpusty…”

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,151,099