“Honorowy Świadek Koronny Polskiej Kultury”: Jan Kaja i Jacek Soliński

Jan Kaja i Jacek Soliński

“Honorowy Świadek Koronny Polskiej Kultury”: Jan Kaja i Jacek Soliński

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

19 listopada 2021  o godz. 18:00 w Salonie Hoffman KPCK wyróżnieni zostaną Jan Kaja i Jacek Soliński – wybitni związani z Bydgoszczą twórcy, którzy niemal całe swoje życie poświęcili kulturze i sztuce.

W 1979 roku uruchomili jedną z pierwszych prywatnych galerii – do której i w której „POLSKOŚĆ” literatury, muzyki i sztuki została wielokrotnie zaproszona i zaprezentowana na najwyższym światowym poziomie. To tutaj wielu debiutowało pokazując swoje pierwsze prace, to w ścianach ich galerii autorskiej wciąż brzmią słowa, cytaty, strofy… To oni byli i są i miejmy nadzieję zostaną wśród nas „po wieczny czas…” – jak mawiał jeden z poetów, przyjaciel …

Dyplom „Honorowego Świadka Koronnego Polskiej Kultury” nie jest wyróżnieniem państwowym, okraszonym fanfarą ministerialnych peanów,  nie jest również nagrodą finansową, lecz jest  jedną z bardziej zaszczytnych form docenienia pracy twórczej, docenienia przez innych twórców, działaczy, koneserów kultury i sztuki, jak i środowisko artystyczne. Dotychczas nagrodę wręczono już między innymi twórcy Piwnicy pod Baranami – Piotrowi Skrzyneckiemu (pośmiertnie), wspaniałemu kompozytorowi i muzykowi Włodzimierzowi Nahornemu, czy Jarosławowi Struczyńskiemu – człowiekowi dzięki któremu możemy podziwiać rekonstrukcje średniowiecznych bitew jak i wspaniałych artefaktów związanych z historią naszego kraju.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadba „Teatr Tworzenia”.

Jarek Pijarowski

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Zdjęcie gł.: Jan Kaja i Jacek Soliński

19 listopada 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,738,885