Gala laureatów konkursów przedmiotowych z rejonu bydgoskiego

Młodzież i nauczyciele w auli uczelni.

Gala laureatów konkursów przedmiotowych z rejonu bydgoskiego

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - logo

W roku szkolnym 2022/2023 w konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych wzięło udział  na etapie szkolnym 23 456 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 1 840 uczniów z całego województwa.

Tytuł finalisty konkursu uzyskują uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, którzy uzyskali co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia w trzecim etapie konkursu. Natomiast tytuł laureata konkursu uzyskuje uczeń, który uzyskał co najmniej 90% punktów możliwych do uzyskania w etapie wojewódzkim.

Szklane statuetki laureatów konkursów przedmiotowych z nadrukiem książki w barwach logo Bydgoszczy.

Statuetki laureatów konkursów przedmiotowych.

W bieżącym roku szkolnym w województwie kujawsko-pomorskim uczniowie zdobyli 452 tytuły laureata, w tym w rejonie bydgoskim 160 uczniów szkół podstawowych.

W trakcie swojego wystąpienia Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Małgorzata Oborska pogratulowała uczniom i nauczycielom odniesionego sukcesu, a także przypomniała o przysługujących laureatom uprawnieniach.

Wicekurator wręczyła podziękowania dla przewodniczących i wiceprzewodniczących Wojewódzkich Komisji Konkursowych oraz puchar i list gratulacyjny dla dyrektora szkoły z rejonu bydgoskiego z największą liczbą laureatów i finalistów konkursów.

Wyróżnienie w tym roku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku.

Wielokrotni laureaci otrzymali zaświadczenia, pamiątkowe statuetki oraz nagrody książkowe. Pięciu uczniów szkół podstawowych zostało uhonorowanych jako wielokrotni laureaci konkursów. Jeden z nich, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie, jest laureatem 5 konkursów, 4 uczniów odniosło jednocześnie sukces w co najmniej 3 konkursach przedmiotowych.

W trakcie uroczystości zostali szczególnie wyróżnieni nauczyciele, którzy mogą się pochwalić opieką merytoryczną i przygotowaniem do konkursu co najmniej 3 laureatów.

Lista wyróżnionych nauczycieli:

  1. Michał Plewiński – Szkoła Podstawowa nr 20 im. Ks. Prymasa Stefana Kard. Wyszyńskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Bydgoszczy (konkurs przedmiotowy z historii);
  2. Anna Parczewska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie (konkurs przedmiotowy z języka polskiego);
  3. Joanna  Bukarowicz – Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w Bydgoszczy (konkurs przedmiotowy z języka francuskiego).

Uroczystość odbyła się w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Uświetnił ją występ uczennicy Technikum Ekonomicznego w Bydgoszczy Amelii Lisieckiej.

_

18 maja 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,271,516