Festiwal Kontakt: Na granicy

fot. Wojtek Szabelski/szabelski.com

Festiwal Kontakt: Na granicy

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Trwa 25. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt. Najstarszy przegląd teatralny w Polsce po raz pierwszy w historii odbywa się także online, dzięki czemu stał się prawdziwie międzynarodowy. We własnych domach można oglądać sztuki grane na żywo w Monachium, Zagrzebiu czy Moskwie. Wydarzeniu towarzyszy wystawa fotogramów Wojtka Szabelskiego.

Jubileuszowa odsłona festiwalu została podzielona na dwie części – zagraniczną i polską. W części zagranicznej ( 22­–28 maja 2021 r.) wszystkie spektakle i wydarzenia będzie można oglądać (bezpłatnie) w internecie na platformie Zoom oraz na kanale VOD toruńskiego teatru. Część polska (29 maja – 12 czerwca 2021 r.) to pięć spektakli prezentowanych przez polskich artystów na żywo, z udziałem publiczności.

Na platformie Zoom i VOD będą grane między innymi „Call Cutta at Home” grupy teatralnej Rimini Protokoll z Berlina, „Nie chcę tego oglądać” grupy teatralnej Impresario w Moskwie i „Świątynia teraźniejszości – solo dla ośmiornicy” z Lozanny.

Program i tym razem jest niezwykle bogaty: 27 pokazów, 14 spektakli, 23 spotkania, filmy, koncert, rozmowy o książkach, wystawa. Na żywo na dużej scenie będzie można obejrzeć spektakle „Biblia: próba” oraz „Testament Marii” zrealizowane przez nasz teatr, grany w jidysz „Der Szturem. Cwiszyn / Burza. Pomiędzy” Teatru Żydowskiego w Warszawie, „Kaspar Hauser” Teatru Współczesnego w Szczecinie i „Krótka rozmowa ze Śmiercią” Teatru Fredry w Gnieźnie.

Od pierwszego dnia festiwalu można oglądać wystawę fotograficzną, dzięki której widzowie mają okazję poznać toruński teatr od kulis. Na kilkunastu fotogramach pokazane są miejsca niedostępne na co dzień dla widza. Autorem zdjęć jest wybitny fotografik Wojtek Szablewski, stypendysta marszałka województwa.

W niedzielę (23 maja 2021 r.) odbył się koncert otwarcia „Rybi Puzon”. Usłyszeliśmy piosenki Toma Waitsa w aranżacji Igora Nowickiego, w wykonaniu Gosi Abramowicz i Pawła Kowalskiego.

Festiwal zakończy się 12 czerwca 2021 r.

  • Program festiwalu na stronie internetowej placówki.
  • Wszystkie wydarzenia online są nieodpłatne.
  • Ceny biletów na spektakle na żywo: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Fot. Wojtek Szabelski/szabelski.com

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

25 maja 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7058141