Etykieta w miejscu pracy – co się za tym kryje? – wykład online

Etykieta w miejscu pracy – co się za tym kryje? – wykład online

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu serdecznie zaprasza do udziału w wykładzie online: “Etykieta w miejscu pracy – co się za tym kryje?”, który odbędzie się 21 listopada 2023 r. (wtorek), godz. 14.30-15.30. Wygłosi go Wiesława Tomasiak-Wyszyńska – nauczyciel konsultant z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. “Promowanie zasad savoir-vivre’u w szkołach i placówkach” to jeden z tegorocznych priorytetów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Niezależnie od tego – organizatorzy nie mają wątpliwości, że dobre maniery i szeroko pojmowana uprzejmość są bardzo cenne i potrzebne – nie tylko w ramach relacji zawodowych.

Udział w wykładzie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Formularz rejestracyjny

Tematyka wykładu

Wykład “Etykieta w miejscu pracy – co się za tym kryje?” przygotowany został w oparciu o literaturę przedmiotu i moje bogate doświadczenie zawodowe.

Nie ulega wątpliwości, że funkcjonujemy w trudnym świecie. W czasach bagatelizowania norm prawnych, moralnych i obyczajowych. W czasach bylejakości, na którą z pewnością większość naszego społeczeństwa nie wyraża zgody.

Swoim wystąpieniem chcę zatem przekonać i zachęcić wszystkich, którym zależy na kształceniu społeczeństwa mądrego, taktownego, o wysokiej kulturze osobistej, a przede wszystkim szanującego siebie wzajemnie, do poszerzania i doskonalenia wiadomości i umiejętności własnych w zakresie etykiety.

Bo przecież, jak mówi I. Kamińska-Radomska: „Pięknie być sobą w zgodzie z zasadami”.

Informacje na temat prelegentki

Wiesława Tomasiak-Wyszyńska – nauczyciel konsultant w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W oświacie kreowała wszystkie role, między innymi: doradcy metodycznego ds. kadry kierowniczej, dyrektora wydziału kształcenia ogólnego w kuratorium oświaty, dyrektora miejskiego wydziału oświaty, w latach 2003-2006 kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty.

Aktualnie zajmuje się  rozwojem osobistym pracowników szkół i dyrektorów oraz  doskonaleniem umiejętności wychowawczych nauczycieli.

Publikuje w czasopiśmie oświatowym UczMy. Jest autorką publikacji zwartych: “Niezbędnik raczkującego wychowawcy”, “Niezbędnik raczkującego dyrektora”, “Niezbędnik dla nastolatka – obycie ułatwia życie”.

16 listopada 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662828