Etnoigraszki: Nasza zima gra!

Ferie w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Etnoigraszki: Nasza zima gra!

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logoMuzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na niedzielne “Etnoigraszki”. Kolejna z cyklu rodzinnych imprez umuzykalniających odbędzie się 20 stycznia o 12.00. Tym razem pod hasłem “Nasza zima gra!”.

W niedzielne południe wspólnie zaśpiewamy ludowe kolędy i piosenki związane z trwającym okresem Bożego Narodzenia, zobaczymy, jak mogli wyglądać Trzej Królowie i inni zimowi goście. Czy można usłyszeć śnieg, albo zobaczyć wiatr? Jak smakuje zima? Będą przebieranki, tańce i zabawy. Będziemy też muzykować – „huczeć i buczeć” oraz wybijać rytm własnoręcznie stworzonymi instrumentami kolędniczymi. Szczególnie zapraszamy Babcie i Dziadków w przededniu ich świąt. Prowadzenie: Marta Domachowska. Brak ograniczeń wiekowych. Pawilon wystawowy. Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2) do nabycia w przedsprzedaży od wtorku 15 stycznia w kasie Muzeum oraz w dniu imprezy. Liczba miejsc ograniczona!

Muzeum zaprasza również na pozostałe zajęcia w ramach ferii zimowych:

  • Bajeczne czwartki, 17.01. i 24.01., godz. 12.00
    Spotkania z bajką ludową połączone z działaniami twórczymi dla dzieci w wieku 6-10 lat. Bilety: 3 zł /os., sprzedaż przed zajęciami.
  • Kociołek ze sztuką, piątek, 25.01., godz. 11.00-13.00
    Warsztaty twórcze dla dzieci od lat 8. Zajęcia inspirowane muzyką i sztuką to propozycja dla młodych odbiorców, którzy chcą aktywnie spędzić ferie zimowe i artystycznie poeksperymentować. W czasie warsztatów stworzymy maski i narzędzia muzyczne używane dawniej na wsi przez kolędników.
    Koszt udziału: 10 zł/2 h. (przedsprzedaż od 22.01 w kasie muzeum). Materiały do zajęć zapewnia organizator.

Więcej informacji na stronie Muzeum.

Fot.: Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666264