Elektryk w finale „Turnieju Trójgamicznego”

Elektryk w finale „Turnieju Trójgamicznego”

Zespół Szkół Elektrycznych Włłocławek

Drużyna uczniów z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku zajęła V miejsce w finale „Turnieju Trójgamicznego” w projektowaniu gier komputerowych.

T3G to Ogólnopolski Turniej Trójgamiczny, który rozgrywany był od listopada 2021 roku do czerwca 2022 roku. Ostatecznie do finału zakwalifikowało się 26 zespołów z całej Polski. Zadaniem uczestników było stworzenie prototypu autorskiej gry komputerowej. Tworzenie oraz testowanie programu wymagało wiele godzin pracy. Pomimo wielu przeciwności jakie pojawiały się w trakcie trwania konkursu młodzież dzielnie dawała sobie radę z wszystkimi zadaniami stawianymi przez organizatora, wykazywała się dużą systematycznością i sprawnością. Dodatkowo w trakcie tworzenia gry uczniowie wraz z opiekunami mieli za zadanie rozwiązywać łamigłówki, testy oraz sprawdziany wiedzy.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku tworzyli grupy zadaniowe:

  • Game development (Żaneta Żurańska – lider zespołu, Mateusz Lipiński),
  • Game design (Dominika Spychała, Bartosz Majewski) i
  • Experience design (Natalia Budzyńska, Paweł Kalinowski, Jakub Piński, Aleksander Rogiewicz, Wiktor Sadowski, Wiktor Woźny).

 

Opiekunami uczniów byli Dariusz Kostrzewski oraz Adrian Żóraw – nauczyciele przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.,

W czasie rozgrywki finałowej uczestnicy otrzymywali dodatkowe punkty, które przyznawane były przez jury konkursu m in. za końcową prezentację oraz trailer. O końcowym miejscu drużyn decydowały punkty zdobywane w trakcie wszystkich rozgrywek.

Uroczyste podsumowanie zmagań odbyło się w dniu 15 czerwca br. w Warszawie.

Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w finale Mistrzostw w Projektowaniu Gier Komputerowych – „Turnieju Trójgamicznego” oraz nagrody rzeczowe o znacznej wartości finansowej.

Autor: Dariusz Kostrzewski

 

 

Źródło: zsel.edu.pl

Fot. zsel.edu.pl

22 czerwca 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,687,223