EduGadki – podcast edukacyjny dla nauczycieli i nie tylko

EduGadki – podcast edukacyjny dla nauczycieli i nie tylko

EduGadki logo

EduGadki to polski podcast edukacyjny, który na pewno zainteresuje nauczycieli  w okresie zdalnej edukacji i pozwoli im na czerpanie inspiracji oraz praktycznych rozwiązań. Serwis ten umożliwia spotkania online z najlepszymi nauczycielami-praktykami, naukowcami i ekspertami – pasjonatami oddanymi swojej pracy. Swoje podcasty kieruje do wszystkich zainteresowanych edukacją, nauczycieli, dyrektorów szkół  i rodziców uczniów.

Twórcy tego podcastu to nauczyciele praktycy: Jacek Staniszewski, nauczyciel historii, dyrektor Szkoły Podstawowej Akademii Dobrej Edukacji w Warszawie, oraz Marcin Zaród, nauczyciel roku 2013, członek grupy Superbeflrzy RP, anglista w V Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Tarnowie.

W 2018 rok zainicjowali oni kampanię społeczną #zadajęzsensem, promującą empatyczne spojrzenie na zadania domowe, a będącą odpowiedzią na przeładowaną podstawę programową nauczania.  Obecnie kampania ta wpisuje się idealnie w kontekst nauczania zdalnego w okresie koronawirusa, udzielając szczególnego wsparcia nauczycielom, rodzicom i uczniom w tym trudnym okresie.

Najnowszy odcinek podcastu – “Rzeczy ważne i ważniejsze, czyli nauczanie w czasie epidemii” na pewno zainteresuje nauczycieli, ze względu na poruszane w nim treści: edukacja zdalna w czasie pandemii oraz dobrostan uczniów, nauczycieli i rodziców.

Oprac. Agnieszka Miranowska

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,138,963