Dzień Dziecka w regionie

Warsztaty plastyczne z okazji Dnia Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Dzień Dziecka w regionie

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Spektakle, koncerty, warsztaty, gry i zabawy – na młodsze i starsze dzieci w regionie czeka jutro (1 czerwca) mnóstwo atrakcji. Do wspólnego świętowania zapraszają marszałkowskie instytucje kultury!

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy z okazji Dnia Dziecka szykuje nie lada gratkę! Na scenie specjalne przedstawienie „Śpiewająca lokomotywa”, połączenie koncertu i spektaklu, podczas którego usłyszymy najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima opatrzone muzyką Piotra Salabera. Orkiestrę Symfoniczną bydgoskiej filharmonii poprowadzi śpiewający dyrygent, a do zabawy zachęcać będą soliści-aktorzy. Szczegóły na stronie.

Historię niesamowitej podróży, która odbywa się w dziwnym, wymyślonym przez jej uczestników świecie zaprezentują aktorzy Teatru Muzycznego w Toruniu. W środę (1 czerwca) na deskach teatru wystawiony zostanie spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca”, zainspirowany motywami powieści „O dwóch takich, co ukradli księżyc” Kornela Makuszyńskiego oraz oparty na piosenkach z albumu zespołu Lady Pank. Więcej na stronie teatru.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza dzieci z rodzicami na spektakle lalkowe przedzielone warsztatami teatralnymi. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie.

KPCK grupom zorganizowanym oraz rodzicom z dziećmi oferuje czytanie legend Kujaw i Pomorza. Dowiemy się m.in. jak założono miasto Bydgoszcz, skąd wzięła się nazwa rzeki Brdy oraz czy zakochani z Ciechocinka odnajdą szczęście. Legendy przeczyta dwórka z bydgoskiego zamku. Więcej informacji na stronie.

Atrakcji dla najmłodszych nie zabraknie także w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Będą gry i zabawy – np. rysowanie świata marzeń kredą i gry planszowe. Nie obędzie się także bez gier ruchowych na świeżym powietrzu. Szczegóły na stronie.

Na Dzień Dziecka przypada trwający aktualnie Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zaprasza na atrakcyjne wystawy, warsztaty, spektakle. W programie warsztaty plastyczne i zajęcia z twórczego myślenia. Program wydarzeń dostępny na stronie biblioteki.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr Muzyczny w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Warsztaty plastyczne z okazji Dnia Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

1 czerwca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,040,598