Dzień Dziecka: W Nowych Bielawach będą budować… rakiety

Dzień Dziecka: W Nowych Bielawach będą budować… rakiety

Tysiące klocków LEGO® czeka na najmłodszych w Nowych Bielawach. Z okazji Dnia Dziecka w centrum handlowym w Toruniu będzie można zbudować m.in. rakietę lub statek kosmiczny, a także poznać bliżej planety Układu Słonecznego.

Z LEGO® można zbudować nie tylko dom, ale także cały kosmos. Przekonają się o tym najmłodsi, którzy 2 i 3 czerwca odwiedzą Nowe Bielawy. Z myślą o dzieciach centrum handlowe przygotowało wielkie budowanie z klocków, a także inne atrakcje.

Powstanie tam m.in. strefa, w której będzie można zobaczyć realistyczne modele planet, wykonane w całości z LEGO®. Odwiedzając nietypową wystawę, dzieci dowiedzą się więcej o Układzie Słonecznym, a także eksploracji kosmosu i wyprawach w gwiazdy.

Co więcej, każdy będzie mógł tu zbudować swoją własną konstrukcję, np. rakietę, łazik czy figurki przedstawiające potencjalne życie w kosmosie. Najciekawsze prace wzbogacą wystawę, zapowiadają organizatorzy. Okazji do budowania będzie więcej. W Nowych Bielawach stanie bowiem specjalna strefa, w której na zadany temat poświęcony odkrywaniu kosmosu, będzie można stawiać oryginalne i w pełni autorskie konstrukcje z klocków, przedstawiające np. astronautów, promy kosmiczne czy wymyślone planety. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Ponadto w centrum pojawi się też strefa wolnego budowania, w której będzie można tworzyć dowolne konstrukcje z tysięcy klocków. Na najmłodszych w wieku od 1,5 do 5 lat czekać będą klocki z serii LEGO® Duplo®.

Coś dla siebie znajdą tu także fani gamingu. W Nowych Bielawach pojawią się 4 niezależne stanowiska z konsolami PS4 i LEGO® Games, na których toczyć będą się rozgrywki. – W tym roku Dzień Dziecka spędzamy bawiąc się, ale także odkrywając kosmos – mówi Kinga Ginter z CH Nowe Bielawy w Toruniu. – Tak dobraliśmy atrakcje, aby dzieci mogły nie tylko spędzić ciekawie i kreatywnie czas, rozwijając swoją pasję do budowania, ale także mogły dowiedzieć się czegoś więcej np. o podróżach w kosmos czy ciałach niebieskich. Łączymy tym samym dobrą zabawę i budowanie z edukacją – dodaje.

Strefy LEGO® czynne będą w Nowych Bielawach w dniach 2 i 3 czerwca 2023 r. godzinach od 11.00 do 19.00.
Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

***

Centrum Nowe Bielawy zlokalizowane jest we wschodniej części Torunia w pobliżu DK 15 i 80 oraz autostrady A1, niecałe 15 minut od Starego Miasta. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię 25 tys. m kw. GLA i liczy sobie 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Jysk, RTV Euro AGD, Douglas, home&you, Big Star, Carry, Rossmann, Pepco i CCC. W 2022 roku rozpoczęto rozbudowę obiektu. Już powstał pierwszy park handlowy, w którym znaleźć można 3 sklepy wielkopowierzchniowe – NEONET, Komfort i TEDi. W trakcie realizacji jest druga, bliźniacza inwestycja, którą również wypełnią 3 marki: Sinsay, Action i Maxi Zoo. Oba obiekty są już w pełni skomercjalizowane / www.nowe-bielawy.pl

Źródło: Nowe Bielawy
Fot. Nowe Bielawy

1 czerwca 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6665363