Druga odsłona Grarantanny

Chłopiec cieszy się ze zwycięstwa w grze internetowej

Druga odsłona Grarantanny

Ministerstwo Cyfryzacji podało, że stronę www.grarantanna.pl w ciągu czterech ostatnich tygodni odwiedziło prawie 300 tysięcy osób. Największą popularnością cieszyły się zagadki paragrafowe, quizy historyczne oraz webinar dotyczący tworzenia gier wideo. Poinformowano też, że uczniowie w ramach Grarantanna JAM stworzyli aż 40 gier komputerowych, a w ramach wyzwania #edukatywni nagrali 475 wideo-lekcji, które obejrzało 10 tysięcy osób. Grarantanną zainteresowały się również zagraniczne media – pisano o niej w Japonii, Chinach, Rosji, Hiszpanii, Finlandii, Turcji, Izraelu, Indonezji, we Włoszech, na Węgrzech, a nawet na Tajwanie.

Ze względu na ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży, Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło drugą odsłonę Grarantanny. Na stronie www.grarantanna.pl przygotowano nowe aktywności. Są wśród nich:

Minecraft, czyli zbuduj kolejny cud wirtualnego świata

Konkurs na budowanie charakterystycznych miejsc, obiektów i innych elementów, będących odtworzeniem ikonicznych budynków lub scen w świecie Minecrafta.

#graniewczytanie

Wyzwanie, w którym uczniowie czytają utwory literackie dostępne w domenie publicznej (czytane wersami, zdaniami lub z podziałem na rolę).

#graniewgronie

Przygotowanie elektronicznego zeszytu z instrukcjami do przeprowadzenia samodzielnej rozgrywki LARP dla rodzin z dziećmi.

#edukatywni

Wyzwanie, w którym uczniowie konkurują w dzieleniu się wiedzą szkolną, w jak najciekawszy i najbardziej interesujący sposób streamując wideo z domów.

Zestaw działań RPG

Webinary i aktywności dla mistrzów gry, nauka samodzielnego grania w RPG.

Multimedialne quizy

„Poznawaj Polskę nie wychodząc z domu” – 10 multimedialnych quizów poświęconych ciekawostkom turystycznym, kulturalnym i popkulturalnym.

Webinar na temat sztucznej inteligencji

 

Re: cytujmy Czechowicza

Udostępnienie – na licencji Creative Commons – najlepszych interpretacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza.

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło również turniej Grarantanna Cup. Na platformie ESL Play, aż do majówki, będą odbywały się turnieje gier, takich jak: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.grarantanna.pl

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,263,860