Dawny świat dziecka – warsztaty

Dawny świat dziecka – warsztaty

Muzeum Etnograficzne we Włocławku zaprasza dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne. Pierwsza część spotkania odbędzie się na wystawie czasowej pod nazwą „Dawny świat dziecka”. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądało dzieciństwo w XIX i XX wieku, czym różniło się życie dziecka chłopskiego od dziecka ziemiańskiego oraz jakie zabawy i zabawki były najbardziej popularne. W kolejnej części warsztatów można będzie wykazać się zdolnościami manualnymi lub sprawnościowymi!

13 lipca, godzina 11.00 – ENE DUE RABE! ZABAWY PODWÓRKOWE

Dzieci i ich opiekunowie udadzą się na świeże powietrze i będą się wspólnie… bawić! Wcielą się w role: lisa, przepióreczki, kotka i myszy, a nawet spróbują swoich sił skacząc na skakance. Prosimy zabrać wygodne ubranie, coś do picia i dobry humor.

 

27 lipca, godzina 11.00 – ZABAWKI NASZYCH DZIADKÓW I PRADZIADKÓW

Na zajęciach uczestnicy własnoręcznie wykonają zabawki znane i lubiane przez naszych przodków, takie jak lalkę z „gałganków”, bączka i „piekło niebo” oraz pobawią się drewnianymi „klepokami”, samochodami, samolotami i pukawkami.

 

Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Dział Edukacji i Promocji: (54) 232 30 01

Koszt zajęć– 10 zł od uczestnika

 

Źródło: muzeum.wloclawek.pl

5 lipca 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6635033