Cyfrowa przedsiębiorczość – warsztaty dla młodzieży w CDT

Cyfrowa przedsiębiorczość – warsztaty dla młodzieży w CDT

Centralny Dom Technologii startuje z nowym cyklem edukacyjnym, którego celem jest przygotowanie młodych ludzi do poruszania się w świecie e-commerce. Podczas zajęć nie zabraknie praktycznej wiedzy oraz treningu nabytych umiejętności w formie realizacji konkretnych zadań. Nauka przedsiębiorczości jeszcze nigdy nie była tak ważna i przydatna, jak obecnie w cyfrowym świecie. Dlatego warto zapisać uczniów na zajęcia i dać im szansę poznania tego świata z zupełnie innej strony.

Znajomość narzędzi internetowych w obecnej sytuacji rynkowej oraz społecznej, to już nie tylko umiejętność korzystania z  pakietu aplikacji biurowych, komunikatorów czy przeglądarek internetowych, to także umiejętność wykonywania czynności związanych z finansami czy bankowością. Wśród kluczowych zdolności dużego znaczenia nabiera zatem obsługa platform zakupowych czy płatniczych. Właśnie stąd narodził się pomysł, aby do oferty edukacyjnej zajęć szkolnych skierowanych do dzieci i młodzieży, realizowanej przez Centralny Dom Technologii wprowadzić nowy temat – cyfrową przedsiębiorczość. Dzięki niej możemy przygotować młodych ludzi, którzy wkrótce na własną odpowiedzialność zaczną robić zakupy w Internecie, ale także w nim sprzedawać i otwierać swoje działalności gospodarcze, do pracy w tym środowisku.

Zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych (w wieku 16 -19 lat) pt. „Cyfrowa przedsiębiorczość. Jak mądrze sprzedawać w Internecie” będą odbywały się zdalnie w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 16:00. Warsztaty są w pełni bezpłatne i trwają 90 minut. Uczestnicy muszą jedynie mieć dostęp do komputera podłączonego do Internetu.

Uczniów swojej klasy zgłasza bezpośrednio nauczyciel, wypełniając prosty formularz zgłoszeniowy dostępny  TUTAJ

Kontakt: Dominika Wiśniewska
Menedżer ds. sponsorów i społeczności CDT
t: +48 539 732 425
e: dominika.wisniewska@fundacja.pfr.pl

ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
T: +48 22 274 23 72
www.pfr.pl

Informacja o zajęciach dla młodzieży

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6642968