COOLturalna Filharmonia

COOLturalna Filharmonia

COOLTURALNA FILHARMONIA to najnowszy projekt Filharmonii Pomorskiej adresowany do młodych melomanów, dzieci i młodzieży szkolnej, chętnych odbyć podróż po świecie muzyki. To doskonała propozycja, by poznać rodziny instrumentów, style muzyczne, brzmienie orkiestry symfonicznej, kameralnej, smyczkowej i dętej, a także pracę dyrygenta i solistów. Starannie dobrany repertuar koncertów, atrakcyjna formuła oraz niebanalne i porywające prowadzenie zachęcą do poszerzania wiedzy o kompozytorach i historii muzyki, jak również o kulturze i obyczajach innych narodów.

COOLturalna Filharmonia pokaże, że muzyka, która rozbrzmiewa w jej sali koncertowej jest naprawdę fajna.

Na zdjęciu Radosław Labahua. Fot. Łukasz Rajchert

Na drugi koncert w ramach nowego cyklu COOLturalna Filharmonia przyjedzie do Bydgoszczy Orkiestra Symfoniczna z warszawskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1. Młodzież zagra pod dwiema batutami. Radosław Labahua ukończył dyrygenturę symfoniczno-operową w Akademii Muzycznej w Warszawie. Odbył staż dyrygencki w Konserwatorium Muzycznym w Sankt Petersburgu. Działalność artystyczną prowadzi na wielu polach: od koncertów ze współczesną muzyką kameralną i symfoniczną, przez spektakle operowe, do wielkoobsadowych koncertów cross-art, w których symfonika łączy się z różnymi stylistykami, takimi jak jazz, rock czy hip-hop. Drugą batutę dzierżył będzie adept dyrygentury, bardzo utalentowany młodzieniec, 18-letni flecista Daniel Mieczkowski – jeden z najlepszych debiutów orkiestrowych i dyrygenckich ostatnich lat. Od 2012 uczy się w OSM II stopnia im. Z. Brzewskiego w Warszawie. Jest laureatem kilkudziesięciu fletowych konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych w kraju i za granicą. Jest także finalistą Konkursu Młody Muzyk Roku 2016. Od roku prowadzi młodzieżową orkiestrą „Kameralna N-Harmonia”. W koncercie zadyryguje Mozartowską Uwerturą „Łaskawość Tytusa” oraz poprowadzi partie solowe na flet w Karnawale zwierząt Saint-Saënsa i „Andante i Rondo” op. 25 Dopplera. W tym drugim utworze będzie mu partnerować na flecie koleżanka ze szkoły 17 – Marta Chlebicka, stypendystka programu „Młoda Polska”, MKiDN za osiągnięcia artystyczne oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, również laureatka kilkudziesięciu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Poza fletem poprzecznym gra również na flecie piccolo, flecie basowym i altowym.

Na ciekawie zapowiadający się koncert młodych artystów zapraszamy 1 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 do sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej. Bilety ulgowe w cenie 15 zł. można nabyć w kasie Filharmonii, tel. 52 321 02 34.

Kontakt: Dział Upowszechniania Muzyki FP. tel 52 321 01 82

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6642968