Być jak Rydygier – konkurs

Leon Wyczółkowski - Portret dr. Ludwika Rydygiera z asystentami

Być jak Rydygier – konkurs

PBW w Bydgoszczy logo

Rok Rydygiera logoWyrazem uznania dla tego wybitnego człowieka i jego wkładu w rozwój polskiej nauki i medycyny jest ustanowienie w województwie kujawsko-pomorskim Roku Ludwika Antoniego Rydygiera.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy pod patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej ogłasza konkurs literacki „Być jak Rydygier, czyli o łączeniu lekarskiej, wojskowej i wolnościowej pasji w życiu jednego człowieka” dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Zasady, warunki udziału oraz szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie dostępnym na stronie organizatora.

Formularz zgłoszeniowy

Zgoda rodziców/opiekunów

Plakat konkursu

Rok Rydygiera – aktualności

Wystawa “Ludwik Rydygier (1850-1920) – życie i twórczość

Stanowisko Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 16 grudnia 2019 r. w sprawie ustanowienia roku 2020 Rokiem Ludwika Antoniego Rydygiera w województwie kujawsko-pomorskim

Fot.: obraz Leona Wyczółkowskiego “Portret dr. Ludwika Rydygiera z asystentami”

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646140