Bob Dylan. Czytanie piosenki – twórczość Boba Dylana jako literatura

Mural przedstawiający Boba Dylana.

Bob Dylan. Czytanie piosenki – twórczość Boba Dylana jako literatura

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Wykład prof. Tymona Adamczewskiego z UKW w Bydgoszczy z cyklu O literaturze w Muzeum  poświęcony będzie postaci noblisty w kontekście literatury.

Przyjrzymy się formie i treściom jego utworów oraz ich rezonansowi społeczno-kulturowemu. Porozmawiamy nie tylko o biografii artysty i jego bogatym, różnorodnym dorobku, ale także o roli muzyki i literatury w kulturze współczesnej.

Tymon Adamczewski – profesor UKW w Katedrze Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Bada dyskursy współczesnej humanistyki. Interesują go zagadnienia materialności i doświadczenia w obcowaniu z tekstem. Ostatnio redagował monografię All Along Bob Dylan: America and the World (Routledge 2020). Jest także autorem książki Following the Textual Revolution: The Standardization of Radical Critical Theories of the 1960s (McFarland 2016) oraz tekstów poświęconych ekokrytyce i muzyce popularnej. Publikował m.in. w „Nordic Journal of English Studies” (NJES), „Image (&) Narrative”, „Praktyce teoretycznej”, „Avant. Pismo awangardy filozoficzno-naukowej”, „Journal of Popular Music Studies” oraz „Czasie Kultury”.

Wstęp: 7 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić online lub w kasie Muzeum. Decyduje kolejność zakupu biletów!!!

Miejsce: Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

Termin: piątek, 29 września 2023, godz. 17.00

_

27 września 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6665393