Bezpłatny pakiet dla artystów muzyków i tancerzy wspieraMY

Bezpłatny pakiet dla artystów muzyków i tancerzy wspieraMY

Instytut Muzyki i Tańca logo

Instytut Muzyki i Tańca do swoich priorytetowych zadań zalicza wszechstronne wspieranie artystów muzyków i tancerzy. Obecna sytuacja związana z pandemią może być trudna pod względem ekonomicznym, zawodowym, społecznym, a także psychicznym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska, Instytut Muzyki i Tańca uruchamia bezpłatny pakiet wspieraMY dla artystów muzyków i tancerzy. Jest dostępny od 21 kwietnia 2020.

W skład pakietu wchodzą:

 • poradnictwo psychologiczne online
  Porad udzielają psychologowie, którzy znają specyfikę zawodów artystycznych i mają kompetencje związane z tym obszarem działalności kulturalnej.
  Konsultacje trwają 40 minut i odbywają się online.
 • poradnictwo prawne online
  Prawnicy, współpracujący z Instytutem Muzyki i Tańca, udzielają wsparcia w kwestiach wynikających z sytuacji pandemii, a dotyczących pracy artystycznej lub zawodowej. Oznacza to przede wszystkich zagadnienia związane z Kodeksem pracy czy Kodeksem cywilnym w zakresie umów cywilnoprawnych, czyli umów zlecenia lub o dzieło.
  Porady są udzielane w formie mailowej (przy zagadnieniach prostszych) lub także telefonicznej (przy zagadnieniach bardziej skomplikowanych lub jeśli prawnik będzie potrzebował dodatkowych informacji).
 • baza wiedzy on-line w zakresie możliwości uzyskania wsparcia finansowego
  Wiele instytucji oferuje możliwości wsparcia finansowego dla artystów. W bazie, która jest aktualizowana na bieżąco, znajdują się przydatne linki do programów stypendialnych, grantowych i socjalnych, również tych przygotowanych specjalnie na czas pandemii.
  Baza jest dostępna w formie pliku pdf do pobrania na stronie Instytutu Muzyki i Tańca. Informacje o możliwościach pozyskania wsparcia finansowego są także udostępniane w mediach społecznościowych Instytutu.

Wszystkie informacje na temat pakietu są dostępne na stronie imit.org.pl.

Instytut Muzyki i Tańca ma nadzieję, że ta forma wsparcia będzie konstruktywna, inspirująca i satysfakcjonująca. Jest otwarty na sugestie środowiska co do zakresu oferowanej pomocy.

Korzystanie z poszczególnych części pakietu wspieraMY łączy się z akceptacją odpowiednich regulaminów, które są dostępne na stronie Instytutu Muzyki i Tańca.

Osoba do kontaktu w sprawach związanych z pakietem:
Joanna Rowicka z Pracowni Edukacji i Psychologii Muzyki Instytutu Muzyki i Tańca (edukacja@imit.org.pl)

Źródło: inf. prasowa imit.org.pl

Fot.gł.  Grafika wspieraMY zawiera fotografię autorstwa Marty Ankiersztejn-Węgier.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie