Bezpłatne wakacyjne warsztaty ekologiczne

Bezpłatne wakacyjne warsztaty ekologiczne

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu rozpoczęło rekrutację na bezpłatne wakacyjne warsztaty ekologiczne. To doskonała okazja, aby zwiększyć wiedzę dzieci i młodzieży z zakresu proekologicznych postaw i zachowań.

 Warsztaty skierowane są do grup zorganizowanych obejmujących dzieci i młodzież z Torunia oraz osób przebywających na terenie naszego miasta. Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez edukację, informację oraz popularyzację właściwych postaw człowieka wobec przyrody – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Jako pierwsze zaplanowano warsztaty „W moim ogródeczku”. Dzięki nim uczestnicy (w wieku od 5 do 10 lat) nauczą się, czego rośliny potrzebują do życia i jak je należy przygotować. Wykonają recyklingowe doniczki z butelek PET. – Zaprezentujemy proekologiczne zachowania, które zmierzają do ograniczenia nadmiaru tworzyw sztucznych w naszym otoczeniu – mówi Marcin Centkowski. W drugi poniedziałek lipca centrum nauki zaprasza na zajęcia „Woda pełna życia”. Dzieci (w wieku od 7 do 12 lat) będą mogły spojrzeć na wodę w trzech różnych aspektach: rzeka i jej wykorzystanie do transportu, użytkowanie rzeki a stopień jej zanieczyszczenia oraz obserwacja organizmów żyjących w wodzie. W lipcu uczestnicy zajęć poszukają odpowiedzi na pytania: „Czy energii może zabraknąć?” oraz „Jak należy chronić glebę?”. – Podczas zajęć będą przeprowadzane doświadczenia związane z badaniem pobranych próbek. Uczestnicy określą takie parametry, jak pH, zawartość substancji organicznej, retencja wody i zdolność do podsiąkania. Będą również starali się wskazać metody ochrony gleby w mieście – wyjaśnia rzecznik centrum nauki. Oba warsztaty kierowane są do uczestników w wieku od 13 do 15 lat.

W sierpniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na warsztaty „Rośliny mojego podwórka”. W trakcie terenowych warsztatów uczestnicy (w wieku od 10 do 15 lat) zdobędą wiedzę i umiejętności umożliwiające założenie i prowadzenie własnego zielnika.

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki w lipcu i sierpniu. Aby wziąć w nich udział, należy zgłosić grupę (25-30 os.) poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: http://mlynwiedzy.org.pl/wakacyjne-warsztaty-ekologiczne/. Rekrutacja na zajęcia trwa do końca czerwca br. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt realizowany przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. 

Fot. Młyn Wiedzy w Toruniu
Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666108