Bezpłatne projekty edukacyjne dla nauczycieli szkół podstawowych – trwają zapisy

Bezpłatne projekty edukacyjne dla nauczycieli szkół podstawowych – trwają zapisy

Fundacja Uniwersytet Dziecięcy

27 sierpnia ruszyły zapisy na projekty edukacyjne dla nauczycieli szkół podstawowych. W ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie mogą oni uczestniczyć w jednym z 13 projektów, dostosowanych do potrzeb uczniów klas 1-3 i 4-8.

Projekty edukacyjne są bezpłatne i zgodne z podstawą programową. Każdy z nich składa się z gotowych scenariuszy zajęć, filmów i materiałów dydaktycznych do wykorzystania w trakcie lekcji. Niektóre z projektów posiadają też zestawy edukacyjne z wiodącymi bohaterami (robot Kodeusz w projekcie Technologie z klasą, profesor Szkiełko w projekcie Lekcje z klasą, jeż Zoja w projekcie Przyroda z klasą oraz Truskuś w projekcie Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?), które uczestnicy projektu otrzymają po ocenieniu pierwszych zajęć w ramach projektu.

Tematyka projektów dla dzieci w klasach 1-3 jest bardzo różnorodna. Nauczyciel może zapisać się do projektów z techniki, przyrody, ochrony środowiska, muzyki, przedsiębiorczości, matematyki, programowania, emocji, zagadek kryminalistycznych oraz stworzyć autorski cykl zajęć w oparciu o scenariusze zajęć dostępne na stronie programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

Dla uczniów klas 4-8 przygotowaliśmy projekty, które sprawdzą się podczas godzin wychowawczych. Nauczyciele klas 4 mogą zapisać się do projektu Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje, który rozwinie u dzieci kluczowe kompetencje społeczne. Wychowawcy klas 5-7 mogą uczestniczyć w projekcie Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?, kształtujący u uczniów umiejętności radzenia sobie z trudnymi uczuciami, a nauczyciele klas 5-8 – w projekcie Praca projektowa. Jak zrealizować projekt?, który nauczy młodzież pracy w grupie i działania zespołowego.

Zapisz się do jednego z projektów już dziś!

Więcej informacji TUTAJ

Fot. wklasie.uniwersytetdzieci.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,139,241