Balet “Dziadek do orzechów” w Operze Nova

Balet “Dziadek do orzechów” w Operze Nova

Paul Chalmer przyznaje się do wpływu dwóch choreograficznych mistrzów: Johna Cranko oraz George’a Balanchine’a. Od nich uczył się „opowiadania tańcem” w neoklasycznym języku tańca. Niezwykły tancerz i choreograf, człowiek o wielkiej erudycji stworzył choreografię do „Dziadka do orzechów” w Operze Nova, spektaklu, który od dwóch lat bije rekordy frekwencyjne. W zasłużonej sławie przedstawienia ma także udział Agata Uchman, autorka pięknych kostiumów. Ci realizatorzy z kierownikiem muzycznym spektaklu, Maciejem Figasem, będą ponownie w gronie twórców premiery baletu Prokofiewa „Romeo i Julia” w kwietniu przyszłego roku.

Ale teraz zima i „Dziadek do orzechów”, wystawiany w dwóch seriach: 1, 2, 3 grudnia br. oraz 20, 21 i 23 stycznia 2018 r. (sobotnie i niedzielne spektakle, specjalnie dla dzieci, o godz. 17.)

W grudniowych przedstawieniach w partii Klary wystąpią Natalia Ścibak i Marta Kurkowska, w roli tytułowej: Paweł Nowicki i Tomasz Siedlecki, jako Cukrowa Wróżka: Olga Karpowicz i Marta Kurkowska, ojciec chrzestny Drosselmeyer: Piotr Kobierzyński.

W postaci lalek, gości, żołnierzyków, myszy, śnieżynek, marcepanowych panienek, kwiatów występuje cały Balet Opery Nova. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maciej Figas.

Tych z Państwa, dla których zabraknie biletów zachęcamy do nabywania „wejściówek” po 25 zł.

Oprac. Ewa Chałat

Fot. Andrzej Makowski

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646402