Astronomia w Twoim domu – live stream z astronomem

Astronomia w twoim domu

07 Kwi Astronomia w Twoim domu – live stream z astronomem

PTA Polskie Towarzystwo Astronomiczne logo

Cykl spotkań online na żywo z astronomami to nowa propozycja od Polskiego Towarzystwa Astronomicznego (PTA) na czas aktualnej sytuacji w Polsce związanej z koronawirusem SARS-CoV-2 i pandemią choroby COVID-19. Naukowcy będą prezentować ciekawe zagadnienia z badań kosmosu oraz odpowiedzą na pytania internautów.

Pierwsze tego typu wirtualne spotkanie odbyło się 2 kwietnia. Tematem była tajemnicza ciemna energia i przyspieszanie tempa ekspansji Wszechświata. Następne już we wtorek 7 kwietnia, pt. „Życie we Wszechświecie”. Adres spotkań to: www.youtube.com/AstronariumPL.

Plan kwietniowych spotkań typu „live stream”:

  • 7 kwietnia – „Życie we Wszechświecie”, mgr Katarzyna Drozd;
  • 9 kwietnia – „Życie gwiazd i galaktyk”, dr hab. Agata Różańska;
  • 14 kwietnia – „Fale grawitacyjne”, dr hab. Michał Bejger;
  • 16 kwietnia – „Kosmiczne badania Słońca i jego aktywności”, dr hab. Arkadiusz Berlicki;
  • 21 kwietnia – „Ciemność widzę, widzę ciemność! Czyli o ciemnej materii opowieść”, dr hab. Wojciech Hellwing.

 

Spotkania będą się rozpoczynać o godzinie 18.00, szczegóły mogą ulec zmianie. Polskie Towarzystwo Astronomiczne przewidziało też nagrody dla internautów biorących udział w spotkaniach z cyklu „Astronomia w Twoim domu”. Autorzy najciekawszych pytań otrzymają drobne upominki w formie ciekawych książek lub gadżetów popularnonaukowego czasopisma „Urania – Postępy Astronomii”.

Akcja jest prowadzona przy wsparciu ze strony „Astronarium” – cyklu popularnonaukowych programów astronomicznych oraz „Uranii” – polskiego czasopisma i portalu o kosmosie. Transmisje są prowadzone na kanale Astronarium w serwisie YouTube (www.youtube.com/AstronariumPL).

Fot. PTALiczba odwiedzin:

3,026,327