Aleksandrowska młodzież uczestnikiem ogólnopolskiego programu “Młodzi w Akcji+”

Aleksandrowska młodzież uczestnikiem ogólnopolskiego programu “Młodzi w Akcji+”

Kilka dni temu w Urzędzie Miejskim Arkadiusz Gralak – burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego spotkał się z przedstawicielami młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego “Hubala”, biorącymi udział w programie „Młodzi w Akcji+”. Jest to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. Zespoły uczniowskie podczas trwania programu wybierają ścieżkę tematyczną, zgodnie z którą tworzą własny projekt.

Projekt został stworzony przez największą edukacyjną organizację pozarządową w Polsce – CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej).

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego “Hubala” włączyli się do tego projektu i poruszyli tematykę przyszłości miasta Aleksandrów Kujawski. Stworzyli oni ankietę skierowaną do młodych obywateli Aleksandrowa Kujawskiego oraz okolic, aby wygenerować potrzeby młodzieży. Celem tej ankiety jest również pomoc w rozwoju miasta.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w przygotowanej przez młodzież ankiecie.

Uczniowie podsumują swoje działania w formie “Warsztatów przyszłościowych”, podczas których uczestnicy i uczestniczki przejdą w dyskusji od diagnozy i krytyki obecnej sytuacji, poprzez sformułowanie wizji “miejscowości idealnej”, do której dążą i do opracowania propozycji działań będących remedium na dostrzeżone problemy.

Celem „Warsztatów przyszłościowych” jest wspólne wypracowanie pomysłów na zmianę z uwzględnieniem potrzeb różnych grup docelowych.

 

Źródło: aleksandrowkujawski.pl

Fot. aleksandrowkujawski.pl

16 kwietnia 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,562