“Aktywna Przerwa” – projekt realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim

“Aktywna Przerwa” – projekt realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim

Brześć Kujawski logo

Szkoła to nie tylko nauka, ale również zabawa. Przerwa międzylekcyjna to czas, kiedy uczniowie mogą odprężyć się po godzinach spędzonych w szkolnej ławce. Znakomitym pomysłem na spożytkowanie energii jest zaangażowanie uczniów w gry i zabawy interaktywno – sportowe.

12 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim odbyła się wspólna inauguracja programu „Aktywna przerwa”.  W ramach programu na szkolnych korytarzach pojawiły się naklejki edukacyjne, ścieżki sensoryczne, plansze do gry w „chińczyka”, warcaby czy klasy. Na korytarzach pojawiły się także piankowe piłki i kosz do gry.

Wszyscy uczniowie z chęcią korzystali z nowych form aktywności. Warto również podkreślić, że celem takiej formy ruchu jest promowanie aktywności fizycznej, nauka kreatywnego myślenia oraz integracja uczniów z różnych klas. Ponadto od zawsze wiemy, że „W zdrowym ciele zdrowy duch” – aktywność fizyczna wyzwala pozytywne emocje i pomaga radzić sobie ze stresem. W inauguracji programu „Aktywna przerwa” wraz z dyrekcją szkoły uczestniczyła delegacja przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim – Damian Chełminiak Zastępca Burmistrza Brześcia Kujawskiego, Piotr Stanny Przewodniczący Rady Miejskiej w Brześciu Kujawskim oraz Monika Podlewska Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Sportu i Edukacji.

 

Źródło: brzesckujawski.pl

14 stycznia 2022 r.

 

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,152,197