“Dołącz do nas” – Akcja z okazji DNIA DZIECKA

“Dołącz do nas” – Akcja z okazji DNIA DZIECKA

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przygotowała propozycję dla wszystkich młodych artystów.

Obejrzyjcie proszę zamieszczoną przez GiOPTD na stronie www wystawę autoportretów dziecięcych z różnych krajów. Te ponad czterdzieści prac stworzyło niezwykle urozmaicony zestaw, zarówno pod względem użytych technik jak i sposobu portretowania. Najczęściej mamy tu do czynienia z przedstawianiem en face, ale nie brakuje też ujęć z półprofilu. Zróżnicowany jest również wiek autorów – najmłodsi mają 4 lata a najstarsi 19. Oprócz realizacji rysunkowych i malarskich odnajdziemy przykłady grafiki – wklęsłodruki i wypukłodruki (linoryty barwne).

Pracownicy Galerii pragną, aby te przykłady zainspirowały również Was do stworzenia autoportretu. Do tego celu z pewnością przyda się lustro, gdyż najlepiej rysować swoją twarz z obserwacji. Pamiętajcie, że tło jest równie ważnym elementem kompozycji i warto ciekawie je zaaranżować. Stwórzcie pracę w wybranej przez siebie technice plastycznej, zróbcie zdjęcie i wyślijcie na adres e-mail: filia@galeriadziecka.com lub za pośrednictwem Facebooka: https://www.facebook.com/galeriaiosrodekplastycznejtworczoscidziecka

W ten sposób Wasze realizacje zostaną dołączone do wirtualnej wystawy. Galeria czeka na prace do 14 czerwca. Ciekawe, jak dużą i różnorodną kolekcję uda się dzięki Wam stworzyć.

Zdjęcie gł.: AMELI OTANESYAN lat 8 Soczi ROSJA

25 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,489