22 kwietnia – festiwal internetowy na DZIEŃ ZIEMI

edukacja globalna

22 kwietnia – festiwal internetowy na DZIEŃ ZIEMI

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza szkoły z całej Polski na Festiwal z okazji Dnia Ziemi – to interaktywna forma, w której 2- lub 3-osobowe zespoły uczniowskie z różnych zakątków naszego kraju uczestniczą we wspólnej zabawie online.

Zespoły, których członkowie współpracują przez internet, wykonują zadania związane z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Formuła została specjalnie dostosowana do aktualnych możliwości pracy zdalnej uczniów i uczennic.

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będą świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku. W tym roku obchody przybiorą inny charakter, ale przeróżnych wydarzeń, akcji i działań z pewnością nie zabraknie. Również szkoły co roku przygotowują się do tego wydarzenia w szczególny sposób. Teraz też jest możliwe, aby młodzież wzięła udział w tym Święcie. Sprawmy, by wiosną uczniowie i uczennice poczuli pozytywne emocje i ducha współpracy oraz razem zastanowili się, jak w obecnej sytuacji mogą działać na rzecz lepszego i bardziej zrównoważonego świata! Świętujmy Dzień Ziemi razem!

Dzięki udziałowi w naszym wydarzeniu młodzież:

  • pozna grupy projektowe z całej Polski,
  • przećwiczy umiejętność współpracy w grupie na odległość, wykona konkretne działania, które zwiększą jej poczucie sprawstwa,
  • poczuje pozytywne emocje dzięki formie nauki poprzez zabawę,
  • wzmocni wiedzę o Celach Zrównoważonego Rozwoju i wyzwaniach globalnych w powiązaniu z celami ogólnymi podstawy programowej wybranych przedmiotów.

Festiwal odbędzie się w piątek, 22 kwietnia, na platformie internetowej oraz na tablicy Padlet. Do udziału w nim potrzebny jest dostęp do internetu, przede wszystkim dowolny komunikator internetowy (Discord, Messenger, WhatsApp, Skype, Zoom etc.), poprzez który porozumiewać się będą członkowie zespołu.

W ramach Festiwalu zespoły młodzieżowe otrzymają 4 zadania do wykonania. Zadania publikowane będą co 60 minut, o godzinach: 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Tematy zadań będą nawiązywać do tematyki współczesnych wyzwań globalnych oraz możliwości prowadzenia przez młodzież działań na rzecz lepszego, bardziej zrównoważonego i pokojowego świata dla wszystkich.

Zapraszamy zarówno szkoły działające w naszych programach „W świat z klasą”, „Rozmawiajmy o uchodźcach”, „Klimat to temat”, „Wzór na ścisłe”, jak i te placówki, którym bliska jest idea zrównoważonego rozwoju.

Nasze Wirtualne Festiwale cieszą się dużym zainteresowaniem – w Festiwalu w 2019 roku wzięło udział ok. 100 zespołów ze szkół w całej Polski. Oto zaproszenia, które przygotowywali dla swoich rówieśników i rówieśniczek uczestnicy i uczestniczki poprzedniej edycji Festiwalu:

  • Hejka kochani! Słyszeliście o Wirtualnym Festiwalu CEO? Super sprawa musicie obczaić! Daje do myślenia. My już spróbowaliśmy! Buziaki.
  • Festiwal to niesamowita przygoda. Wymagała od nas kreatywności i wyzwoliła dużo emocji. Zachęcamy was do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
  • Serdecznie polecamy udział w Wirtualnym Festiwalu CEO ! Świetnie integruje drużynę oraz porusza bardzo ważne tematy i jest poważnym przedsięwzięciem Gwadera Team | ZS2 w Rudzie Śląskiej
  • Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Wirtualnym Festiwalu CEO! Jest to świetna zabawa, która przy okazji dostarcza dużo wiedzy.

 

Aby wziąć udział w Festiwalu:

Regulamin Wirtualnego Festiwalu TUTAJ,

Wypełnij formularz zgłoszeniowy TUTAJ – nauczyciel/nauczycielka opiekujący się zespołem, w celu zgłoszenia zespołu do zabawy jest zobowiązany/a do wypełnia Formularza. Zapisy do 20 kwietnia!!

Informacja za: https://globalna.ceo.org.pl/aktualnosci/festiwal-internetowy-na-dzien-ziemi

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,150,366