Z kulturą online

Z kulturą online

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Koncert w Filharmonii Pomorskiej z cyklu „Na urodziny Mozarta” oraz kolejna odsłona spektaklu „Pułapka na myszy” w toruńskim Horzycy to tylko niektóre, z propozycji kulturalnych w naszym regionie. Zachęcamy do zapoznania się z  szeroką ofertą wydarzeń online.

Dziś (27 stycznia) Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy  zaprasza na kolejny koncert online z cyklu „Na urodziny Mozarta”. Tym razem Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod batutą Pawła Kapuły wykona Symfonię Es-dur nr 39 oraz uwerturę do opery „Czarodziejski flet”.  Wydarzenie dostępne na kanale społecznościowym instytucji.

29, 30 i 31 stycznia toruński Teatr im. Wilama Horzycy zaprezentuje  spektakl online „Pułapka na myszy”. Kryminalna improwizacja inspirowana opowiadaniem Agathy Christie to próba stworzenia wirtualnego interaktywnego spektaklu, który daje widzowi możliwość reakcji z bohaterami uwięzionymi w Monkswell Manor.  Więcej informacji na stronie internetowej instytucji.

W piątek (29 stycznia) w toruńskim Teatrze Muzycznym  odbędzie się koncert online Jacka Bończyka, Zbigniewa Krzywańskiego i Jakuba Nowaka, promujący płytę “Czarno-białe ślady”. Szczegółowe informacje dostępne na kanale społecznościowym teatru.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprezentuje szereg atrakcji dla dorosłych i dzieci. Wśród nich kolejna odsłona audiobooka w odcinkach. Dziś (27 stycznia) zostanie udostępniona powieść „Poszukiwacze skarbu” Edith Nesbit. Jutro (28 stycznia) w formie teatru cieni centrum przedstawi fragmenty dzieła Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Tego samego dnia odbędzie się spotkanie online z autorem książki „W genealogicznej kniei” Pawłem Bogdanem Gąsiorowskim. Na kanale społecznościowym instytucji do 12 lutego można zapoznać się z wystawą „Dygresja” Piotra Paprockiego. Więcej informacji o wydarzeniach na stronie internetowej centrum kultury.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni prezentuje  kolejny odcinek „Baśniowej Szafarni”. Tym razem jest to opowieść o szczurołapie, który wywabił gryzonie z miasta dzięki swej grze na flecie. Materiał wideo dostępny na stronie instytucji.

Z okazji przypadającego wkrótce, bo już 9 lutego, Międzynarodowego Dnia Pizzy Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w okolicznościowym konkursie, w którym należy przygotować plastyczny projekt pizzy. Więcej informacji na stronie instytucji.

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej  organizuje konkurs plastyczny „Co by było gdyby, czyli spuść fantazję ze smyczy”. Aby wziąć udział, należy stworzyć komiks, który przedstawi własne wyobrażenie połączenia świata fantastycznego i realnego. Termin dostarczania prac i szczegółowe informacje na temat konkursu na stronie instytucji oraz w portalu Edupolis.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zachęca do zapoznania się z wystawą „W pracowni artystów”. To pierwsza w historii włocławskiego muzeum ekspozycja, która pokazuje kulisy powstawania dzieł sztuki. Zachęcamy do spaceru online po instytucji i zapoznania się z wystawą.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Muzyczny w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni oraz Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Roman Jocher dla Teatru Muzycznego w Toruniu. Wśród wydarzeń m.in. koncert w Teatrze Muzycznym w Toruniu

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190246

Skip to content