Uczniowie z Włocławka we wszystkich marszałkowskich programach stypendialnych

08 styczeń Uczniowie z Włocławka we wszystkich marszałkowskich programach stypendialnych

Urząd Miasta Włocławek

Ponad półtora tysiąca uczniów z naszego regionu otrzyma stypendia w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”,  „Humaniści na start” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”. Najlepsi otrzymają 5 tysięcy złotych rocznie.

W tym gronie, jak co roku, są również uczniowie włocławskich szkół.

Prymus Kujaw i Pomorza

Marszałkowskie wsparcie skierowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości. W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafi do 644 młodych ludzi. Wśród nich jest 211 uczniów szkół podstawowych i 433 szkół ponadpodstawowych.

Stypendyści  – Miasto Włocławek

Stypendyści – powiat włocławski


Humaniści na start

W ramach tegorocznego projektu stypendium otrzyma 400 uczniów z regionu. W tym programie o wsparcie mogli się ubiegać uczniowie dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, którzy uzyskali dobre oceny w zakresie nauk humanistycznych oraz osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Wśród stypendystów jest 48 uczniów podstawówek oraz 352 licealistów.

Stypendyści  – Miasto Włocławek

Stypendyści – powiat włocławski


Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II

Program adresowany jest do utalentowanych uczniów klas drugich i wyższych techników oraz szkół branżowych I stopnia w regionie.  W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafi do 500 uczniów ze szkół w regionie. Wśród stypendystów jest 350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych I stopnia.

Stypendyści  – Miasto Włocławek

Stypendyści – powiat włocławski

 

Pełna informacja na ten temat: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Źródło: wloclawek.pl, kujawsko-pomorskie.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,811,461