Stalowe Anioły 2020

Stalowe Anioły 2020

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Najbardziej zaangażowanym, rzetelnym, ofiarnym i twórczym w działaniach na rzecz drugiego człowieka, zarząd województwa przyznał Stalowe Anioły – doroczne nagrody dla osób wyróżniających się w działalności społecznej. Tym razem przyznano piętnaście nagród – jedenaście indywidualnych i cztery zbiorowe – oraz jedno wyróżnienie. Gratulujemy!

– Wydaje się, że „pomagać umie i może każdy”, jednak  w rzeczywistości jest inaczej. Aby skutecznie nieść pomoc, prócz wiedzy trzeba mieć tę szczególną wrażliwość i życzliwe podejście do problemów drugiego człowieka. Tegoroczni laureaci ,,Stalowych Aniołów” sprostali temu wyzwaniu, często pomagali bezinteresownie, wykraczając poza swoje obowiązki służbowe – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Konkurs przeprowadzono już po raz czternasty. W ten sposób chcemy promować najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w dziedzinie pomocy społecznej, nowatorskie podejścia, rzetelność i ofiarność pracowników oraz wolontariuszy placówek i programy opieki społecznej. Kandydatury mogły zgłaszać organy administracji publicznej, instytucje pomocowe, organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe; mogli je także wskazywać nagrodzeni we wszystkich poprzednich edycjach konkursu. Laureaci otrzymują statuetki i nagrody pieniężne.

Wśród tegorocznych zwycięzców są osoby i zespoły działające na rzecz rodzin oraz środowisk wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ich działania i wsparcie udzielane innym osobom niosącym pomoc, mają nierzadko zasadniczy wpływ na jakość życia dzieci i całych rodzin.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych tutaj.

Gratulujemy laureatom i życzymy, aby ich trud zaangażowania przyniósł im satysfakcję i pozwolił jeszcze bardziej rozwinąć „anielskie skrzydła”.

W związku z sytuacją epidemiologiczną tegoroczna gala uhonorowania osób nagrodzonych nie odbędzie się w planowanym terminie.

Czytaj także:
wywiady z laureatkami ubiegłorocznej (2019) edycji konkursu ,Stalowy Anioł”:

 

Departament Spraw Społecznych

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWK-P, Na zdjęciu statuetki Stalowego Anioła, które otrzymują laureaci konkursu

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164368

Skip to content