Spotkanie z Martą Matyszczak | Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

Spotkanie z Martą Matyszczak | Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

20 października zapraszamy na spotkanie z Martą Matyszczak. Pisarka będzie kolejnym gościem festiwalu literackiego Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. Spotka się z czytelnikami w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Marta Matyszczak – chorzowianka z urodzenia, dziennikarka z wykształcenia, pasjonatka kryminałów z wyboru. Prowadzi Kawiarenkę Kryminalną – portal poświęcony literaturze kryminalnej. Uczestniczka warsztatów literackich podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz Festiwalu Conrada w Krakowie. Laureatka konkursów na opowiadanie kryminalne (MFK Wrocław i Kryminalna Piła). Adeptka kursu scenariopisarskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autorka scenariuszy kryminalnych fars teatralnych. Kocha psy i podróże, szczególnie tropem powieściowych bohaterów. “Tajemnicza śmierć Marianny Biel” to jej powieściowy debiut, który zapoczątkował cykl “Kryminał pod Psem” – serię humorystycznych kryminałów z detektywem Szymonem Solańskim i kundelkiem Guciem w rolach głównych.

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to festiwal literacki, który – dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury. W ramach festiwalu odbywają się spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami “kryminalnymi”, warsztaty pisarskie, panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami (technik kryminalistyki, lekarz sądowy, prokurator). Festiwal zwieńczy gala, podczas której zostanie wręczona Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021.

Termin i miejsce ostatniego spotkania w ramach festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze: 26 listopada: Wojciech Chmielarz, Teatr Muzyczny, Żeglarska 8.

Partnerzy: Maszyna do Pisania, Księgarnia Kafka i Spółka, Mercure Hotel Toruń-Centrum, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu.

Patroni: Legimi, Magazyn Dobre Książki, Booklips, Zupełnie Inna Opowieść, Zbrodnia w Bibliotece, Kultura w Zasięgu – Kujawy i Pomorze, Radio GRA, Tylko Toruń, Poza Toruń.

14 października 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,040,437