Po lekcjach… z Michałem Rusinkiem

Po lekcjach… z Michałem Rusinkiem

KPCEN Włocławek
Piątkowe popołudnie 10 maja na długo pozostanie w pamięci uczestników spotkania w naszym Centrum. Tego dnia Klub Dyskusyjny Po lekcjach Nowomiejska 15 A gościł znanego i cenionego literaturoznawcę, pisarza oraz tłumacza Michała Rusinka.

Spotkanie nosiło tytuł „Od słów do czynów – niezwykła moc języka”. Michał Rusinek, z właściwym sobie poczuciem humoru, odpowiadał na pytania o kondycję języka polskiego i zmiany, jakie w nim zachodzą pod wpływem mediów społecznościowych. Dyskutowano też o umiejętnościach komunikacyjnych młodzieży i potrzebach szerszej edukacji w tym zakresie. Zaproszony gość w swoich wypowiedziach podkreślał też znaczenie odpowiedzialności za słowa wypowiadane w przestrzeni publicznej oraz umieszczane w komentarzach internetowych.

 

W trakcie spotkania nie zabrakło wspomnień z czasów, kiedy pan Michał Rusinek pełnił funkcję sekretarza noblistki Wisławy Szymborskiej. Anegdoty i ciekawostki z życia poetki wprowadziły klimatyczny nastrój i podbiły serca publiczności. Wśród osób, które odwiedziły tego dnia KPCEN byli nauczyciele szkół podstawowych i średnich z Włocławka i regionu. Ale nie tylko. Odwiedzili nas również nauczyciele akademiccy z UKW w Bydgoszczy oraz KSW i PANS z naszego miasta. Przybyli też licznie czytelnicy biblioteki pedagogicznej. Sala pękała w szwach! Na zakończenie spotkania można było uzyskać autograf pana Rusinka oraz uwiecznić na zdjęciu swoje spotkanie z tym niezwykłym człowiekiem.

Klub dyskusyjny planuje już następne spotkania. Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku.

14 maja 2024 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189505

Skip to content