Maj w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Maj w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Maj w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Konferencja dla nauczycieli poświęcona grom edukacyjnym w szkole, dzień otwarty funduszy europejskich, trzecia tura zwiedzania i wykłady z cyklu “Medyczne Środy” – to dodatkowe wydarzenia w maju w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

“Nauczyciel w centrum…uwagi”

11 maja odbędzie się kolejna konferencja dla nauczycieli. Tym razem będzie poświęcona zastosowaniu gier edukacyjnych w szkole. Rejestracja do udziału w spotkaniu jest prowadzona na stronie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Konferencję otworzy wykład dr Małgorzaty Gut z Wydziału Humanistycznego UMK pt. „Gry komputerowe i zabawy ruchem – zastosowanie w edukacji i terapii”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w dwóch warsztatach. Pierwszy z nich – „Grasz w zielone? – Gram. Czyli o możliwości wykorzystania gier planszowych we współczesnej edukacji pokoleń” – poprowadzą naukowcy z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – dr Tatiana Grabowska, dr Maria Sobieszczyk oraz dr Katarzyna Wojciechowska.

Drugie zajęcia „Wprowadzenie do świata szachów” poprowadzi Adam Musiał, kierownik sekcji szachowej AZS UMK, członek Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, instruktor oraz sędzia 3 klasy Polskiego Związku Szachowego, uczestnik Mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych.

W ramach konferencji uczestnicy zwiedzą również interaktywne wystawy. Patronat nad wydarzeniem objęło Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu. Każdy z nauczycieli biorących udział w konferencji otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.

Trzecia tura zwiedzania

W związku z dużym zainteresowaniem ofertą edukacyjną Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy uruchomiło trzecią turę zwiedzania w godz. 15.00-18.00. W maju centrum nauki zaprasza do dodatkowego zwiedzania interaktywnych wystaw w dniach 7, 14, 21, 22, 23, 24, 28, 29, 30 i 31 maja. Bilety można nabyć w kasie oraz w systemie sprzedaży online.

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich

12 maja w godz. 11.00-17.00 Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Po raz kolejny centrum nauki przystąpiło do akcji organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W niedzielę interaktywne wystawy będzie można zwiedzić za 10 złotych. Bilet można nabyć w kasach Centrum oraz w systemie sprzedaży online.

Przypominamy. W latach 2009-2013 przez Gminę Miasta Toruń był realizowany projekt „Centrum Nowoczesności”. Celem głównym projektu było utworzenie na terenie zdegradowanego Mokrego Przedmieścia w Toruniu bazy lokalizacyjnej dla rozwoju nowoczesnej, popularyzującej naukę działalności edukacyjnej. Cel został zrealizowany poprzez kompleksową renowację i adaptację  wchodzącego w skład tzw. Młynów Toruńskich budynku dawnych silosów zbożowych i młyna żytniego oraz udostępnienie go miejskiej instytucji kultury Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Medyczne Środy

W maju odbędą się cztery wykłady cyklu “Medyczne Środy”. Będą poświęcone medycynie ratunkowej, alergii na zwierzęta futerkowe, cukrzycy oraz mitom medycznym. Spotkania odbywają się o godz. 18.00 w przestrzeni wystawy “Rzeka”. Udział w wykładach jest bezpłatny.

Harmonogram wykładów:

8.05.2019 – „AED – takie małe a może uratować życie!” – Marta Janowska, Adrianna Czajkowska

15.05.2019 – „O alergii na zwierzęta futerkowe słów kilka” – dr Kinga Lis

22.05.2019 – „Cukrzyca – fakty i mity przez pryzmat procesów metabolicznych” – dr hab. Marek Foksiński

29.05.2019 – „O chorobach prawdziwych i nieprawdziwych – obalamy mity medyczne” – lek. Szymon Suwała

Informacje o ofercie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej instytucji.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,139,272