Konkurs „Szkoła z klimatem” – termin zgłoszeń przedłużony do 30 kwietnia

Konkurs „Szkoła z klimatem” – termin zgłoszeń przedłużony do 30 kwietnia

Wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zachęcamy miejskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w ogólnopolskim konkursie „Szkoła z klimatem”. Informacje na temat konkursu TUTAJ oraz na stronie organizatora.

Przypominamy, że zadanie konkursowe polega na opracowaniu planu adaptacji do zmian klimatu dla szkoły i jej sąsiedztwa. Główną nagrodą jest 100 tys. zł na realizację pomysłu!

Informujemy, że organizatorzy przedłużyli termin zgłoszeń do 30 kwietnia 2021 r.

Zadanie konkursowe to przygotowanie mini MPA – miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu dla terenu szkoły i jej najbliższej okolicy (zgodnie z uproszczonymi zasadami obowiązującymi miasta przystępujące do Porozumienia Burmistrzów i programu priorytetowego NFOŚiGW „Adaptacja do zmian klimatu i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska”), obejmującego propozycje działań adaptacyjnych, które mogłyby być wykonane na terenie należącym do szkoły i jej bezpośredniego sąsiedztwa – otaczających domów, ulic, placów, parków, budowli itp.

Prace konkursowe można nadsyłać do 30 kwietnia 2021 r. poprzez formularz konkursowy. Szczegóły uczestnictwa przedstawiono w regulaminie konkursu.

Życzymy powodzenia!

 

Źródło: nfosigw.gov.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181626

Skip to content