Historia mody online: Historia perfum w pigułce (22 września)

Historia mody online: Historia perfum w pigułce

Historia mody online: Historia perfum w pigułce (22 września)

CSW w Toruniu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu “Historia mody online”. Tym razem temat trudno uchwytny i ulotny: perfumy 🙂 Zachęcamy, aby usiąść przed komputerem w otoczeniu mgiełki ulubionego zapachu, a barwne opowieści Krzysztofa Trojanowskiego przeniosą nas do najmodniejszych perfumerii!

// Historia mody online
22.09.2020 (wtorek), godz. 18.00

Zmysłowe, subtelne, kuszące – historia perfum w pigułce
Transmisja odbędzie się na profilu Centrum Literatury CSW
Link do transmisji zostanie udostępniony także w wydarzeniu, w momencie rozpoczęcia spotkania.

Od starożytnych pachnideł, przez średniowieczne wonności z piżmem, po wodę kolońską i luksusowy Numer 5 Chanel…

Perfumy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Pełniły funkcję terapeutyczną i religijną, chroniły przed chorobami, sprawiały użytkownikom przyjemność i w coraz większym stopniu podkreślały ich indywidualność. U progu XX wieku własne kompozycje zapachowe zaczynają lansować wielcy krawcy i oryginalny zapach staje się przedmiotem pożądania, namiastką luksusu, uzupełnieniem modnej kreacji.

Prowadzenie: Krzysztof Trojanowski
Wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwent Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego (1996) i studiów podyplomowych z zakresu XX–wiecznego dramatu, teatru i filmu w Studium Filologii Polskiej UMK (2000). Autor przekładów literackich i publikacji w języku polskim i francuskim z dziedziny kultury Francji i historii kina, m.in. monografii „Marcel Carne. Klasyk francuskiego kina” (2011). Nasz gość jest również autorem bogatej monografii mody francuskiej okresu wojennego – „Moda w okupowanej Francji i jej polskie echa” (2014), wyd. PWN oraz monografii filmu w okupowanej Polsce „Świnie w kinie?”.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646096