FERIE 2021 – propozycje Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka

FERIE 2021 – propozycje Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości DzieckaNa tegoroczne ferie zimowe Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka przygotowała niezwykły program zajęć plastycznych. Niezwykły, bo nie będzie, jak co roku spotkań w pracowniach dydaktycznych, ale w sieci, na stronie internetowej i na Facebooku Galerii Dziecka.

Znaleźć tam można szereg nowych propozycji, które być może będą zachętą do samodzielnych realizacji, do twórczego dialogu z wszystkimi miłośnikami sztuki. A więc zaczynamy!

PLASTYKA W FERIE FIKA – w czterech ćwiczeniach plastycznych organizatorzy podpowiadają, jak twórczo spędzić w domu okres ferii zimowych. Do wykonania zadań uczestnicy będą mogli użyć nie tylko materiałów plastycznych, ale różnych innych środków, często codziennego użytku dostępnych w gospodarstwie domowym. Za ich sprawą chcą pokazać, jak można, bawić się plastycznie wykorzystując, między innymi: stolnicę, domowe narzędzia, owoce, warzywa.

W zaproponowanych ćwiczeniach: NARZĘDZIAKI, FORMY Z FORMY, ZIMA NA STOLNICY, WARZYWO A ŻYWO!, organizatorzy chcą zachęcić uczestników do poszukiwań gotowych kształtów w bliskim otoczeniu, do tworzenia własnych kompozycji, do odkrywania twórczych inspiracji w prostych działaniach. Zadania zostały tak pomyślane, aby do zabawy plastycznej zachęcić dzieci w różnym wieku. Można działać indywidualnie i grupowo. Dwa pierwsze ćwiczenia dostępne będą na stronie galerii www.galeriadziecka.com od 4 stycznia, a następne od 11 stycznia 2021 r. Sfotografowane prace można przesyłać na e-mail: filia@galeriadziecka.com. Najciekawsze realizacje zostaną zaprezentowane na stronie.

PROJEKT SZKICOWNIK
Krok po kroku będzie wyjaśnione, co to jest szkicownik i jak możemy go prowadzić. Krótkie filmy video organizatorzy udostępniają na stronie (Facebook). Filmiki i zdjęcia pojawiać się będą codziennie, zaczynając od 4 stycznia kończąc na ostatnim dniu ferii!
Organizatorzy zachęcają oglądających do założenia własnych szkicowników i dzielenia się swoimi pomysłami w komentarzach na FB.

Fot. GiOPTD w Toruniu

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646125