Biblioteki cyfrowe w Polsce

Canva - Ebooki, książka elektroniczna

16 Mar Biblioteki cyfrowe w Polsce

11 marca br. w związku z podjęciem działań prewencyjnych, mających na celu rozprzestrzenianie się koronawirusa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęło decyzję o czasowym zamknięciu instytucji kultury, w tym bibliotek. Zamknięte dla czytelników są także biblioteki pedagogiczne, szkolne oraz biblioteki będące jednostkami uczelni wyższych.

W tej sytuacji zachęcamy nauczycieli i uczniów do korzystania z zasobów bibliotek cyfrowych (zob. listę bibliotek w artykule na stronie Lustra Biblioteki), z wirtualnej czytelni Ibuk Libra lub z serwisów, takich jak Legimi.

Kody dostępu do Ibuka i Legimi dla swoich czytelników oferują biblioteki publiczne i pedagogiczne. Warto wspomnieć, że serwis Legimi – w związku z akcją #zostanwdomu – ogłosił akcję #TerazCzasNaCzytanie, w ramach której można pobrać jedną książkę elektroniczną z listy dostępnej na stronie https://www.legimi.pl/czas-na-czytanie/

Pamiętajmy też o tym, że większość serwisów z książkami elektronicznymi oferuje dla nowych użytkowników darmowy dostęp próbny.

Oprac. Anna SiemińskaLiczba odwiedzin:

2,925,981