4 grudnia: Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki. Spotkanie z Aleksandrą Michtą-Juntunen

4 grudnia: Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki. Spotkanie z Aleksandrą Michtą-Juntunen

Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza Państwa na spotkanie z Aleksandrą Michtą-Juntunen, autorką książki reporterskiej „Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki”. Na spotkaniu poznacie kraj, w którym policja poszukuje zaginionego Słońca, a mieszkańcy świętują Dzień Porażki. Kraj, w którym nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. Tu cisza jest formą komunikowania się, w pracy można chodzić bez butów, a smak cukierków salmiakki zna (i uwielbia!) każdy. Podczas spotkania w Książnicy Kopernikańskiej dowiecie się również:

  • dlaczego w języku Suomi nie ma czasu przyszłego, za to w kraju Suomi jest tyle domków letniskowych?
  • czy wszyscy ludzie wynajmujący tu mieszkanie oraz ci, którzy nadmiernie gestykulują, są podejrzani?
  • czy to prawda, że Finowie nie piją w styczniu, a umowy biznesowe zawierane przez nich w saunie są najtrwalsze na świecie?
Aleksandra Michta-Juntunen

Aleksandra Michta-Juntunen


Aleksandra Michta-Juntunen jest absolwentką politologii oraz zarządzania z językami obcymi. Zajmuje się rozwojem edukacji zawodowej w Finlandii oraz tłumaczeniami.  Od ponad dziesięciu lat mieszka w Helsinkach, jednak zanim zapuściła korzenie w Finlandii, pracowała na Litwie, w Norwegii i Hongkongu. Jest kolekcjonerką fińskich tłumaczeń literatury polskiej oraz pasjonatką dobrej kuchni. Od czterech lat prowadzi blog „Fińskie smaki”, na którym publikuje oryginalne przepisy kuchni fińskiej, opisuje tradycje kulinarne oraz zamieszcza ciekawostki związane z Finlandią i jej mieszkańcami. Kuchnię fińską ceni za prostotę, a za najlepszy fiński smak uznaje tradycyjny żytni chleb. Poza tym uwielbia fińską saunę i długie spacery.

Termin spotkania: 4 grudnia, godz. 18.00

Miejsce: Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8

Wstęp jest bezpłatny.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



Liczba odwiedzin:

6,151,205