Integracyjny WF - Tajemnica Świątecznej Fabryki - spotkajmy się online 18 grudnia 2025 r.!
Gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu pełnym ruchu, świątecznej atmosfery i integracji.
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza 21 i 22 lutego b.r. na koncert zespołu Tuleje oraz warsztaty pieśni tradycyjnych.
Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie zachęca nauczycieli i szkolnych specjalistów do udziału w bezpłatnych szkoleniach online dotyczących standardów postępowania w przypadku kontaktu z osobami w kryzysie samobójczym.
Książnica Kopernikańska zaprasza na warsztaty malowania figurek. Zajęcia odbędą się 15 lutego 2025 r. w godz. 16.00 - 21.00.
Jesteś uczniem klasy VII, VIII szkoły podstawowej lub uczniem liceum, technikum lub szkoły branżowej z województwa kujawsko-pomorskiego, to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w siedemnastej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.
Wsparcie dla młodych aktywnych w Kujawsko-Pomorskiem – wystartowaliśmy, żeby realizować Wasze pomysły!
Jeśli jesteś osobą aktywną, chcesz rozwijać swoje pasje i zainteresowania, poznać coś nowego, znajdź organizację pozarządową, która działa w twoim otoczeniu albo zgłoś się do lokalnej grupy działania.
Wszyscy pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, jednostek organizacyjnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz pracowników magistratów miast prezydenckich z województwa kujawsko-pomorskiego zaproszeni są do udziału we wspólnych obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jak co roku z tej okazji organizowane jest dyktando oraz spotkanie z językoznawcami z regionalnych uczelni wyższych.
Pierwsze w tym roku spotkanie wytchnieniowe dla kobiet (16+) będzie okazją do relaksu w… szkole. Czy to w ogóle możliwe? Na muzealnej ekspozycji z pewnością tak. Odetchniemy chociażby z tego powodu, że dawne realia edukacyjne są już przeszłością.
Ponad połowa nastolatków czuje się osamotniona w mediach społecznościowych, a jednocześnie 43 procent młodych ludzi korzysta z mediów społecznościowych, by poczuć się lepiej*. Jaka jest wirtualna rzeczywistość młodych i ich bardzo realne emocje z tym związane? Czy na pewno je rozumiemy? W czym młodzież potrzebuje naszej pomocy? Jak możemy jej skutecznie udzielić? Zapraszamy na Galę Dnia Bezpiecznego Internetu 11 lutego, która zainauguruje obchody tego międzynarodowego święta.
Z wielką radością po ponad ośmiu latach istnienia portalu dziś spotykamy się w nowej, bardziej przejrzystej i dostosowanej do wszystkich odsłonie. To wyjątkowy moment, który symbolizuje nasz ciągły rozwój i dążenie do doskonałości w dziedzinie edukacji i nie tylko.
Biblioteka przy ul. Lelewela 3 w Toruniu zaprasza na Urodziny Kopernika. W programie spotkania: głośne czytanie, tworzenie laurki urodzinowej dla Astronoma oraz piernikowy poczęstunek.
27 lutego b.r. Książnica Kopernikanska w Toruniu zabierze Was w arktyczną podróż do krainy wiecznych lodów. Bohaterem spotkania w bibliotece przy ul. Lelewela 3 będzie niedźwiedź polarny.