Kraina szczęśliwości dla dorosłych
Macie ochotę zrelaksować się i odpocząć z dala od miejskiego hałasu oraz codziennego pędu? To właśnie dla Was Olenderski Park Etnograficzny zaplanował pełne atrakcji popołudnie w pierwszą sobotę sierpnia!
Macie ochotę zrelaksować się i odpocząć z dala od miejskiego hałasu oraz codziennego pędu? To właśnie dla Was Olenderski Park Etnograficzny zaplanował pełne atrakcji popołudnie w pierwszą sobotę sierpnia!
W najbliższą niedzielę – 29 czerwca 2025 r. o godz. 23:59 – Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji kończy rekrutację do projektu „Wsparcie rówieśnicze w zakresie zdrowia psychicznego młodzieży (peer support)”. Zachęcamy do zakładania kont i wysyłania wniosków już teraz – nie warto czekać do ostatniej chwili! Z uwagi na dużą liczbę pytań FRSE organizuje dodatkowe dyżury weekendowe naszych pracowników.
Wzorem lat ubiegłych w trakcie tegorocznych wakacji baseny miejskie od poniedziałku do piątku do godziny 14:00 będą darmowe dla uczniów bydgoskich szkół. Warunkiem jest ważna legitymacja szkolna.
Ogólnopolski program Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie, którego dorobek jest ponad trzydziestoletni, realizowany są w naszym województwie przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
Już można zgłaszać się do udziału w projekcie pilotażowym, którego celem jest opracowanie i przetestowanie Metody wsparcia uczniów i uczennic w kryzysach psychicznych - opartej na wsparciu rówieśniczym (peer support). Oferta skierowana jest do psychologów, pedagogów, nauczycieli i wychowawców z doświadczeniem w pracy z młodzieżą.
Centrum Nauki Kopernik i Klub Młodego Odkrywcy (KMO) zapraszają osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą na spotkanie online poświęcone dobrostanowi i budowaniu wewnętrznej równowagi. Czerwcowa Akademia KMO to zaproszenie do zatrzymania się i spojrzenia na siebie z troską. Termin: 25 czerwca 2025 r., o godzinie 18.00. Potrwa 1,5 godziny.
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza dyrektorów szkół na webinar "ABC edukacji zdrowotnej w szkole" 16 czerwca o godz. 13.00. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się więcej o idei edukacji zdrowotnej, zapisach nowej podstawy programowej oraz roli dyrektora w jej wdrażaniu.
Ministerstwo Zdrowia reguluje kompleksowo rynek e-papierosów i woreczków nikotynowych. Senat przyjął przepisy, które zakazują ich sprzedaży nieletnim, przez internet oraz w automatach. Ponadto do konsultacji publicznych trafił projekt, który całkowicie zakazuje wprowadzania na rynek jednorazowych e-papierosów i smakowych woreczków nikotynowych.
Co roku na świecie rak prostaty wykrywany jest u 1,2 miliona osób. W Polsce jest on najczęstszym nowotworem litym występującym u mężczyzn. Bardzo ważna jest szybka i trafna diagnoza. W celu wsparcia radiologów w walce z tym nowotworem, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) opracował nowoczesne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji.
Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje letnią edycję akcji „Bezpieczna Woda” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.