Życie miejskich pszczół – wystawa

Życie miejskich pszczół – wystawa

Bydgoszcz logoNa Moście Staromiejskim w Bydgoszczy otwarto wystawę poświęconą życiu pszczół w mieście. Wystawa nosi tytuł: „Właściwe zachowania człowieka w stosunku do pszczół”.

Bydgoszcz jest miejscem przyjaznym pszczołom miodnych. Świadczy o tym fakt, że niewielkie pasieki odnajdziemy obecnie nawet na dachach budynków. Pierwsze ule postawiono na dachu Kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Ule pszczele stały się też ważnym miejscem na mapie Ogrodów Botanicznych w Myślęcinku oraz na terenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Czym różni się pszczoła miodna od dzikiej pszczoły? Czemu mówimy, że pszczoły są pożyteczne? Jaką rolę odgrywają w zapylaniu kwiatów? Jak te małe stworzenia produkują miód? Jak zaaranżować ogród przyjazny owadom zapylającym? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziemy na Moście Staromiejskim.

Każdy z nas może zaprosić do swojego ogrodu dzikie pszczoły. Podczas porządków pozostawmy niewielką przestrzeń dla owadów. Niewielka sterta suchej trawy, kopiec kamieni lub cegieł, pieniek z nawierconymi otworami – to najprostszy, naturalny sposób aby pomóc w przetrwaniu owadom. Możemy też wybudować specjalny domek –  hotel.  Więcej porad i inspiracji znajduje się na wystawie, która będzie dostępna do 24 lipca. Wystawę opracował pasjonat przyrody Dawid Kilon.

Źródło: bydgoszcz.pl

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7059314